AktualijosKinijaLietuvojePolitika

Lietuva galimai traukiasi iš 17+1 platformos

17+1
Fotografijos autorius: Europos Parlamentas. Licencijuota pagal CC BY-NC-ND 2.0 licencią.

Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių bendradarbiavimo platforma (17+1) (angl. Cooperation between China and Central and Eastern European Countries) 2012-aisais metais Kinijos inicijuota platforma, kuria yra siekiama gerinti verslo santykius tarp Kinijos ir 17-kos Europos šalių. Panašu, jog platforma turės persivadinti į 16+1, kadangi kovo 24 d. buvo pranešta, jog Lietuva traukiasi iš šios platformos.

Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Graikija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Šiaurės Makedonija, Juodkalnija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija ir Slovenija – visos šios šalys, kartu su Kinija, yra 17+1 platformos narės. Tiesa, kaip jau buvo minėta, trečiadienį paskildo informacija, jog Lietuva palieka šią bendradarbiavimo platformą.

Pirmasis šia žinia pasidalino Jakub Janda – vienas iš tyrimų centro „European Values“ valdybos narių. Janda pasidalijo žinute savo „Twitter“ platformoje, teigdamas, jog Lietuva palieka 17+1 platformą.

Vienas iš komentatorių po šiuo pranešimu pabrėžia, jog Lietuva palieka šią Kinijos vadovaujamą platformą IR tuo pačiu gerina savo tarpusavio ryšius su Taivanu. Kitas komentatorius teigia, jog „Tai yra teisingas žingsnis kuriuo turėtų sekti ir kiti“.

Kaip rašoma naujienų portale 15min.lt, pasak Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos atstovės, Lietuvai matoma daugiau prasmės dalyvauti formatuose su visomis Europos Sąjungos valstybėmis. Tuo tarpu Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė neatsakė, ar kas nors atstovaus Lietuvai 17+1 platformoje. Pasak jos, „Lietuva negali nei pasitraukti, nei įstoti į tą formatą, nes tai nėra organizacija, į kurią įstojama arba išstojama.“

Būtina paminėti, jog toks Lietuvos sprendimas neturėjo sukelti didžiulio šoko. Apie šį sprendimą jau kovo mėnesio pradžioje buvo užsiminęs Lietuvos Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Šis teigė, jog ši platforma beveik nieko neatnešė Lietuvai, o taip pat „nėra naudingas Europai, jis skaldo Europą dėl to, kad dalis valstybių turi kitokią nuomonę apie Kiniją nei likusios valstybės.“

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos