AktualijosKinijaLietuvoje

Lietuvos ambasadore Kinijoje paskirta Diana Mickevičienė

Lietuvos ambasadore Kinijoje
Lietuvos ambasadorė Kinijoje Diana Mickevičienė. Fotografija iš Dianos Mickevičienės Facebook profilio.

Dar šių metų lapkričio mėnesio 4-tą dieną, Lietuvos Vyriausybė patvirtino Dianos Mickevičienės kandidatūrą tapti Lietuvos ambasadore Kinijoje. Lapkričio 24-tą dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda suteikė įgaliojimus Dianai Mickevičienei tapti Lietuvos ambasadore Kinijoje. Tad, belieka pasveikinti!

Lietuvos ambasadorė Kinijoje Diana Mickevičienė ir Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Fotografija paimta iš Dianos Mickevičienės Facebook profilio.

Kalbėdamas su naujai paskirta ambasadore Kinijoje, šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva, kaip ir kitos ES valstybės, yra suinteresuota politinių, ekonominių ir prekybinių, kultūrinių santykių su Kinija plėtojimu. Tarpusavio ryšiai turi būti paremti pagarbos demokratijai, žmogaus laisvėms ir teisėms principais.

Prezidentas įvardijo perspektyvias Lietuvos ir Kinijos ekonominio bendradarbiavimo augimo sritis – tai Lietuvos eksporto į Kinijos rinką skatinimas, Kinijos turistų į Lietuvą pritraukimas. Lietuvos išplėtotos transporto ir logistikos sektoriaus paslaugos galėtų būti panaudotos Kinijos prekių srautų tranzitui per Lietuvą. Susitikime taip pat aptartas kultūros ir akademinių ryšių abipusiškai naudingose srityse skatinimas.

Iki užimant šias pareigas, Diana Mickevičienė vadovavo Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamentui. Prieš tai Lietuvos ambasadoriaus Kinijoje pareigas ėjo Ina Marčiulionytė.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos