
Šimtai žmonių iš Taivane esančios mianmariečių bendruomenės susirinko Taipėjaus centre. Susirinkimo priežastis paprasta – parodyti didžiulį nepasitenkinimą kariniu perversmu įvykdytu Mianmare, ir išreikšti palaikymą protestuotojams, kurie Mianmare kovoja su susiklosčiusia situacija.
Kaip žinoma, Taivane šiuo metu pastoviai gyvena apie 40 tūkst. asmenų kurie yra originaliai yra kilę iš Mianmaro. Dalis jų yra Gomindano (kin. 中國國民黨 Guómíndǎng) partijos atstovų palikuonys, kita dalis galimai į Taivaną perskraustė visia neseniai bėgdami nuo represijų savoje šalyje.
Maždaug 400 asmenų sekmadienio popietę patraukė į Taipėjaus Laisvės Aikštę esančią miesto centre. Lyginant su visa mianmariečių bendruomene Taivane, šįkart taikioje demonstracijoje pasirodė ganėtinai nedidelė mianmaričių bendruomenės dalis. Dauguma asmenų buvo mianmariečiai, tačiau buvo pastebima ir taivaniečių ar honkongiečių. Absoliuti dauguma devėjo baltos spalvos rūbus, kurie simbolizuoja gedulą.

“Mianmaro žmonės yra dar kartą priverstą gyventi po tamsiu karinio režimo šešėliu. Mes, kaip emigrantai iš Mianmaro, šiandien čia susirinkome norėdami pagerbti mūsų šalies žmones, ir tuos, kurie jau žuvo” – sakė Thomas Chen, kuris yra gimęs Jangono mieste, tačiau dabar jau kurį laiką moko mjanmų kalbos Taipėjaus Sužou universitete (angl. Suzhou University).
Susirinkimo, ar kaip galima pavadinti, taikios demonstracijos metu, susirinkusieji dainavo mianmariečiams puikiai žinomą dainą – “Nebūsime patenkinti iki pasaulio pabaigos” (angl. We Won’t Be Satisfied Until The End Of The World”). Įdomu, jog ši daina yra laikoma savotišku 1988-aisiais metais įvykusių protestų himnu, kurių metu, mianmariečiai taip pat siekė nepriklausomybės nuo savos kariuomenės. Po daugiau nei 30 metų, ši daina vėl prisimenama kaip vienas iš protestų simbolių.
Bendri aukų skaičiai 2021 m. Mianmaro protestų metu skiriasi pagal skirtingus šaltinius. Oficialiais Jungtinių Tautų duomenimis, protestuose jau žuvo 211 asmenų. Tuo tarpu pasak Assistance Association for Political Prisoners (AAPP) (liet. Pagalbos politiniams kaliniams asociacija) – aukų skaičius jau beveik pasiekė 250.
Skaitykite toliau:
- The Straits Times, Taiwan’s Myanmar community denounces coup with defiant songs, 2021.
- Tolimieji, Protestai Mianmare: „Mums nereikia karinės diktatūros! Mes norim demokratijos!“, 2021.
- Tolimieji, Karinis perversmas Mianmare, sulaikyta Aung San Suu Kyi, 2021.
- Tolimieji, Protestai Mianmare tęsiasi, 2021.
- Tolimieji, Kruviniausia diena Mianmaro protestuose, 2021.