GyvenimasPolitikaTaivanas

Mitingas Taivane: reikalaujama paleisti Kinijos pareigūnų suimtus žmones

Mitingas Taivane
Autorius: Henry & Co.

Mitingas Taivane vyko sekmadienį (spalio 25 dieną), Taivano sostinėje Taipėjuje, kur šimtai žmonių susirinko paraginti Kiniją išlaisvinti 12 Honkongo žmonių, areštuotų jūroje. Dvylika asmenų buvo areštuoti rugpjūčio 23 dieną dėl tariamo neteisėto įplaukimo į žemyninę Kiniją. Šie iš Honkongo išvyko valtimi, vykstančia į Taivaną.

Sulaikyta 12 žmonių

Honkongo saugumo biuras taip pat pranešė, kad visi 12 sulaikyti žmonės yra įtariami padarę nusikaltimus, įskaitant sprogmenų gamybą ar laikymą, padegimus ir riaušes Honkonge. Dešimt iš suimtųjų iš kalėjimo buvo paleisti už užstatą ir šiems nebuvo leidžiama išvykti iš Honkongo, pranešė valdžios institucijos.

Dabar areštuotiesiems keliami oficialūs kaltinimai už neteisėtą sienos kirtimą Šendžene, pietiniame Kinijos mieste, kuris ribojasi su Honkongu.

Po šių žmonių suėmimo, spalio 25 dieną Taipėjaus mieste protestuotojų minioje susirinko kelių Taivano organizacijų aktyvistai, kiti salos gyventojai ir daugybė Honkongo piliečių. Proteste dalyvavę žmonės vilkėjo juodai, o kai kurie atsinešė ir mosavo geltonais skėčiais, kurie jau tapo Honkongo protestų simboliu. Protesto dalyviai reikalavo kuo greitesnio įkalintų žmonių paleidimo į laisvę.

Vienas iš protestuotojų teigė, jog:

„Mes norime, kad Kinijos komunistų partija žinotų, kad visas pasaulis atkreipia dėmesį į 12 įkalintų žmonių, kad jie negalėtų ir toliau elgtis neteisingai. Dėmesys Honkongui mažėja. Turime išeiti ir palaikyti Honkongo gyventojus“.

Mitingas Taivane ir pasaulyje

Penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį kampanijoje, pavadintoje #save12hkyouths, žmonės demonstravo mažiausiai tuzine įvairių pasaulio miestų, pradedant nuo Niujorko, Vankuverio iki pat Adelaidės Australijoje. Žinomi Honkongo aktyvistai Joshua Wong ir Nathan Law padėjo kampanijai sklisti socialiniuose tinkluose.

Joshua Wong savo paskiroje Twitter socialinėje platformoje taip pat pasidalino nuotrauka iš Nyderlandų, kur #save12hkyouths mitingo metu 12 „Miffy“ personažais persirengusių žmonių plaukė valtimi, norint atkreipti dėmesį ir skleisti žinomumą apie Kinijos pareigūnų sulaikytus Honkongo protestuotojus.

Taivanas su Honkongo protestuotojais dalijasi gilia antipatija Pekinui, kuris Taivaną laiko savo teritorija ir niekada neatsisakė jėgos panaudojimo, siekiant salos kontrolės. Taivano gyventojas Jeff Hou, kuris į mitingą atsivedė savo 13-metį sūnų, teigė, kad svarbu žygiuoti už demokratines laisves, sakydamas jog:

„Kol tai susiję su demokratija, mes turėtume ateiti čia ir išreikšti savo palaikymą. Mums, taivaniečiams, labai svarbios demokratinės laisvės“.

Šaltiniai

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas