Japonija

Mitingas Tokijuje: LGBTQ+ grupės bei rėmėjai mitingavo už lygias teises

Japonijos seksualinių mažumų grupės ir jų rėmėjai sekmadienį, birželio 6 dieną, surengė mitingą prie šalies sostinės žymiosios Shibuya stoties, reikalaudami užtikrinti lygias teises ir visuomenės paramą ilgai siekiamam priimti lygybės užtikrinimo įstatymui. Šis įstatymas turėjo būti priimtas prieš Olimpines žaidynes, tačiau dėl valdančiosios partijos pasipriešinimo, LGBTQ+ bendruomenės narių ir rėmėjų viltys ir pasitikėjimas valdžia vis labiau blėsta.

Mitingas Tokijuje

Maždaug 100 žmonių, dėvėjusių vaivorykštines veido kaukes, šoko ir laikė reklamines antraštes su šūkiais japonų ir anglų kalbomis, pavyzdžiui, „Lygybė dabar!“ „Įteisink!“ ir „Lygybės įstatymas dabartiniame parlamente!“. Lygių teisių grupės siekia priimti lygybės aktą, kol tarptautinis dėmesys skiriamas Tokijui, nes būtent šiame mieste vyksta olimpinės žaidynės, turinčios prasidėti liepos 23 dieną. Tarptautinis olimpinis komitetas taip pat paskelbė pareiškimą, kuriame pabrėžė įtraukties į sportą bei lygybės svarbą.

Mitinge dalyvavęs rašytojas bei aktyvistas Soshi Matsuoka teigė:

„Jei įstatymai bus panaikinti, seksualinių mažumų gyvenimas ir orumas gali būti ir toliau ignoruojami … Mes norime, kad kiekvienas mūsų balsas būtų išgirstas“

Mitinge taip pat dalyvavusi Sally teigė, kad ji susiduria su priekabiavimu darbe. Jos teigimu, įstatymų leidėjai ne tik stabdo teisės aktus, bet ir skleidžia prietarus. Moteris taip pat pridūrė:

„Mums reikia įstatymo, kuris skatintų supratimą ir tuo pačiu metu draustų diskriminaciją“

LGBTQ+ Japonijoje

Nors parama ir supratimas apie seksualinę įvairovę Japonijoje pamažu auga, tačiau Japonijoje vis dar trūksta teisinės apsaugos seksualinių mažumų asmenims. Japonija teisiškai nepripažįsta tos pačios lyties asmenų partnerystės, o LGBTQ žmonės dažnai patiria diskriminaciją mokykloje, darbe ir net namuose, todėl daugelis slepia savo seksualinę tapatybę.

Lygių galimybių įstatymo projektas buvo svarstomas kelerius metus ir buvo beveik paruoštas pateikti Parlamentui, kol baigsis dabartinė sesija birželio 16 dieną, tačiau ministro pirmininko Yoshihide Sugos valdančiosios Liberalų demokratų partijos konservatoriški nariai stipriai priešinosi ir sustabdė procesą paskutinę minutę.

Kai kurių valdančiųjų įstatymų leidėjų pastabos per praėjusį mėnesį vykusias įstatymo projekto diskusijas sukėlė visuomenės pasipiktinimą. Įstatymų leidėjas Kazuo Yana buvo cituojamas sakant, kad tos pačios lyties santykiai „nepaiso žmonių rasės išsaugojimo principo, prieštarauja biologiniam pagrindui“.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Japonija