Pietų KorėjaPolitikaŠiaurės Korėja

Moon Jae-in: „Laikas imtis veiksmų“

Moon Jae-in
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-un (kairėje) ir Pietų Korėjos lyderis Moon Jae-in (dešinėje). Fotografija iš 2018-ųjų metų susitikimo tarp lyderių. Fotografijos autorius: Cheongwadae. Licencijuota pagal KOGL Type 1 licenciją.

Šį pirmadienį Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-in viešoje kalboje pasakė, jog paskutiniuosius savo prezidento kadencijos metus, mato kaip paskutinį šansą pasiekti taiką tarp Pietų ir Šiaurės Korėjų. Pasak prezidento, atėjo laikas imtis veiksmų, kadangi derybos dėl denuklearizacijos Korėjos pusiasalyje sustojo.

Primename, jog Pietų Korėjoje prezidento kadencija trunka penkeris metus. Dabartinis Pietų Korėjos prezidentas savo pareigas pradėjo eiti 2017-ųjų gegužės 10-tą dieną, tad natūraliai, tai yra jo paskutiniai metai užimant Pietų Korėjos prezidento postą.

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-in savo pirmojoje spaudos konferencijoje kaip Pietų Korėjos prezidentas 2017 m.

Pirmadienį išsakytoje viešoje kalboje prezidentas sakė: “Šiuos ateinančius metus matau kaip paskutinę galimybę neužbaigtą taiką paversti į neginčytiną taiką. Ilgų svarstymų laikas baigėsi – laikas imtis veiksmų.”.

Artimoje ateityje (gegužės 21 d.) vyks galimai ganėtinai svarbus tiesioginis susitikimas tarp JAV prezidento Joe Biden ir Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-in. Faktas, jog šiame lyderių susitikime bus aptariamas ir Šiaurės Korėjos denuklearizacijos klausimas.

Taip pat primename, jog praėjusią savaitę JAV prezidento administracija išleido pranešimą apie naują diplomatinę politiką tarp JAV ir Šiaurės Korėjos. Pietų Korėjos prezidentas šią JAV iniciatyvą sutiko su teigiama reakcija, kadangi šis veiksmas iš JAV parodo, jog “dabartinė situacija, kuomet nevyksta derybos, nieko netenkina, ir ją būtina spręsti”. Bet kuriuo atveju, Moon Jae-in išliko optimistiškas, ir spėjo, jog Šiaurės Korėja neignoruoja JAV, o tiesiog svarsto savo galimybes.

Tiesa, nėra ir taip, jog Pietų Korėja su šypsena pasitinka kiekvieną JAV veiksmą nutaikytą į Šiaurės Korėją. Tai, jog JAV nešvelnina ekonominių sankcijų paskelbtų Šiaurės Korėjai, kiek trukdo Pietų Korėjos bandymams kurti bendrus ekonominius-turistinius projektus tarp Šiaurės ir Pietų Korėjų. Realu, jog šis ekonominių sankcijų klausimas taip pat bus paminėtas kuomet susitiks JAV ir Pietų Korėjos lyderiai.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus