GyvenimasTailandas

Moteris įkalinta 43 metams už Tailando monarchijos įžeidimą

Moteris įkalinta 43 metams
Reklaminė juosta Bankoke informuoja, kad naudojant socialines medijas monarchijos kritikai, galima sulaukti bausmės kalėjime. Autorius: Pratyeka.

Buvusi Tailando valstybės tarnautoja moteris, įkalinta 43 metams ir šešiems mėnesiams už Tailando monarchijos įžeidimą. Manoma, kad tai yra griežčiausia bausmė, kuri kada nors buvo priimta pagal karalystės įstatymą, teigiantį, jog kritika valstybės monarchijai yra nusikaltimas.

Pradinė bausmė – 87 metais kalėjimo

Pasak grupės „Thai Lawyers for Human Rights“, moteris, vardu Anchan, buvo apkaltinta paskelbusi garso įrašus „Facebook“ ir „YouTube“ su komentarais, kurie kritiškai vertino Tailando monarchiją. Iš pradžių moteriai buvo paskelbta 87 metų kalėjimo bausmė, tačiau moteris įkalinta 43 metams, po to kai ši pripažino savo kaltę.

Pagal įstatymą, kiekvienas „apšmeižiantis, įžeidžiantis ar grasinantis karaliui, karalienei, įpėdiniui ar regentui“ komentaras kaltinamajam gali atnešti nuo 3 iki 15 metų kalėjimo. Nuteistoji moteris buvo pripažinta kalta dėl 29 pažeidimų, todėl bausmė yra tokia didžiulė.

Įdomu yra tai, jog kaltinamosios byla prasidėjo prieš šešis metus, tačiau šios rezultatai buvo paskelbti tik dabar. Šiuo metu Tailando valdžia bando suvaldyti precedento neturintį jaunimo vadovaujamą demokratijos šalininkų judėjimą, kuris metė iššūkį tiek monarchijai, tiek vyriausybei.

Tailando vyriausybės perspėjimas protestuotojams?

Nors iš pradžių Tailando protestų dalyviai nebuvo baudžiami pagal monarchijos kritikos įstatymą, tai pasikeitė 2020 metų lapkritį. Dešimtims protestuotojų, įskaitant studentus nuo 16 metų, buvo iškeltos bylos, būtent dėl monarchijos kritikos bei susirinkimų organizavimo pažeidžiant „Covid-19“ apribojimus.

Panašu, jog toks moters bylos rezultatas yra ne tik perspėjimas dabartinių protestų dalyviams, tačiau ir būdas parodyti, kokios ilgos bausmė laukia žmonių, bandančių kritikuoti monarchijos bei vyriausybės valdymą. Pati Anchan žiniasklaidai teigė, jog kaltę pripažino po to, kai jos byla buvo perduota baudžiamajam teismui. Moteris tikėjosi, kad teismas suteiks šiai švelnesnę bausmę. Moteris taip pat teigė:

„Buvo tiek daug žmonių, kurie dalijosi šiuo turiniu ir jo klausėsi. Taigi, aš tikrai nepagalvojau, buvau per daug pasitikinti savimi ir nebuvau pakankamai atsargi, kad tuo metu suprasčiau, jog dalintis įrašu buvo netinkama“.

Moteris taip pat teigė, jog ši 40 metų dirbo valstybės tarnautoja ir buvo suimta likus vieneriems metams iki pensijos. Ji yra įsitikinusi, jog dėl savo teistumo, neteks pensijos.

Nors valdžia tokiu moters nuteisimu stengėsi įbauginti demokratijos reikalaujančius protestuotojus, tokie įvykiai tik dar labiau paskatina žmones protestuoti prieš tokias griežtas bausmes skiriančią valdžią.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas