AktualijosKinijaKultūra ir menas

„Mulan kontroversija“: „Disney“ kritikuojamas už filmavimą Sindziango provincijoje

Mulan kontraversija
Mulan (2020) filmo plakatas. Walt Disney Pictures.

Kinuose pasirodžius „Disney“ filmui „Mulan“, kompanija sulaukė aštrios kritikos. Tokia „Mulan kontroversija“ kompaniją užklupo būtent dėl to, jog naujasis „Mulan“ filmas buvo filmuojamas Sindziango provincijoje. Iš pirmojo žvilgsnio tokia filmavimo vieta neatrodo problematiška, tačiau Kinijos valdžia yra vis dažniau kaltinama itin rimtais žmogaus teisių pažeidimais, kurie vykdomi būtent Sindziango provincijoje.

Filmo galutiniuose kredituose kompanija išreiškė savo dėkingumą vyriausybės saugumo agentūrai Sindziango provincijoje, kur, kaip manoma, sulaukyta apie 1 milijonas musulmonų uigūrų žmonių. Galutiniuose kredituose kompanija taip pat dėkojo viešojo saugumo biuriui Turpano mieste ir „CPC Sindziango uigūrų autonomijos regiono komiteto reklamos skyriui“.

Kodėl kritika už Sindziangą?

Kinijos vyriausybė šiame regione taip pat yra kaltinama „perauklėjimo“ stovyklų egzistavimu ir žiauriu elgesiu su žmonėmis. Viešojo saugumo biurui Turpane pavesta valdyti Kinijos „perauklėjimo“ stovyklas, kuriose sulaikomi uigūrai. Pati Kinija teigia, jog sulaikymo stovyklos Sindziange yra būtinos siekiant pagerinti saugumą.

Tačiau nutekinti dokumentai ir stovyklas išgyvenusių žmonių liudijimai rodo, kad kaliniai yra uždaryti, indoktrinuojami ir baudžiami, tačiau tokius faktus Kinija atmetė kaip „netikras naujienas“. Kinija teigia kovojanti su „trimis blogio jėgomis“. Jos yra separatizmas, terorizmas ir ekstremizmas Sindziange – ir sako, kad stovyklos yra savanoriškos mokyklos, skirtos anti-ekstremizmui mokyti.

Tačiau tokia „Mulan kontroversija“ nėra pirmoji. Filmas ir filmą sukūrusi kompanija taip pat jau buvo kritikuota dėl fakto, jog pagrindinė aktorė Liu Yifei, pasisakė palaikanti ne Honkongo protestuotojus, o represyvią ir brutalią policiją kovojančią prieš pačius honkongiečius.

Aktyvistų pozicijos

Honkongo studentų aktyvistas ir politikas Joshua Wong savo Twitter paskyroje taip pat negailėjo kritikos „Disney“, rašydamas:

„Situacija tiesiog blogėja! Dabar, kai žiūrite #Mulan, jūs ne tik užmerkiate akis prieš policijos žiaurumą ir rasinę neteisybę (dėl to, už ką pasisako pagrindiniai aktoriai), bet ir galimai prisidedate prie masinio musulmonų uigūrų įkalinimo. #BoycottMulan“.

Badiucao, disidentų kinų menininkas, gyvenantis Melburne, apkaltino „Disney“ „dvigubais standartais“. Vienu metu pasisakant už Vakarų socialinio teisingumo judėjimus, tokius kaip „MeToo“ ir „Black Lives Matter“, bei užmerkiant akis prieš Kinijos žmogaus teisių pažeidimus. „Disney“ į tokią kritiką kol kas nieko neatsakė.

Šaltiniai

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos