GyvenimasMokslas ir ITSingapūras

Namuose pasibaigė pienas? Robotas-kurjeris į namus!

robotas-kurjeris
Robotas Camello

Turbūt retą nustebintų faktas, jog dėl pasaulinės pandemijos, kai kurių pozicijų darbuotojai tapo ypač geidžiami. Viena iš tų pozicijų – maisto ar prekių kurjeriai. Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą, parduotuvėse yra ribojami pirkėjų srautai, tad dažniausiai klientams tenka naudotis kurjerių paslaugomis.

Problema ta, jog kurjerio darbas nėra puikiai apmokamas, o dėl viruso grėsmės yra ganėtinai sunku rasti kurjeriais norinčius dirbti asmenis. Kita problema yra ta, jog klientai kartais taip pat bijo kontakto su kurjeriais dėl galimo koronaviruso pernešimo. Bet kuriuo atveju, kompanija iš Singapūro, OTSAW Digital, pristato atsakymą į šias problemas – robotas-kurjeris į namus!

Kaip teigia atstovai iš OTSAW Digital, šia iniciatyva yra tikimasi spręsti problemą Singapūre, kuomet paklausa prekių užsakymams į namus yra ženkliai išaugusi, tačiau egzistuoja didelis kurjerių trūkumas.

robotas-kurjeris
Robotas-kurjeris „Camello“

Kompanija išleidžia du robotus vienodais vardais – Camello. Abu robotai aptarnaus virš 700 namų ūkių ir tai darys nemokamai net metus. Robotai-kurjeriai yra apginkluoti 3D davikliais, kameromis ir dvejomis talpomis (abejose telpa iki 20 kg.). Kaip jau galima suprasti iš šios naujienos pavadinimo, robotuose yra integruotas ir mažas šaldytuvas, kurio dėka, robotas-kurjeris galės atgabenti šviežius pieno gaminius. Kita svarbi šių robotų-kurjerių funkcija yra automatizuotas išsivalymas – po kiekvienos kelionės robotai dezinfekuosis ultravioletinių spindulių pagalba.

Robotų kūrėjai tikisi, jog jų robotai galės pristatyti apie 4-5 siuntas į dieną, o savaitgaliais dirbs tik pusę dienos.

Kaip teigia vienas iš OTSAW Digital atstovų, Ling Ting Ming, “ypatingai šiuo pandemijos laikotarpiu, visi dažniau renkasi saugesnius bekontaktčius metodus”. Tiesa, pirmųjų robotų-kurjerių klientų nuomonės išsiskyrė. Vienas vaikinas teigė, jog ši paslauga turėtų būti labai naudinga senyviems žmonėms, kadangi jiems nereiktų rūpintis dėl prekių nešimosi namo iš parduotuvės, kadangi tai už juos padarys robotas. Nepaisant to, 36 m. amžiaus namų šeimininkė Xue Ya Xin teigia, jog šia paslauga dažniau naudosis jaunimas. “Nemanau, jog senyviems žmonėms tai patiks, kadangi tai atrodo sudėtinga”.

Kviečiame pažiūrėti kaip atrodo šis robotas-kurjeris “Camello”!

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas