JaponijaPolitika

Naujasis Japonijos LDP lyderis – Yoshihide Suga

LDP Lyderis Yoshihide Suga
LDP Lyderis Yoshihide Suga praneša apie "Reiva" erą. Fotografijos autorius: © 内閣官房内閣広報室

2020-ųjų rugpjūčio 28-tą dieną Japonijos ministras pirmininkas Šinzo Abe pranešė apie atsistatydinimą iš savo posto. Pagrindinė to priežastis – sveikatos problemos, o tiksliau, opinis kolitas. Logiška, jog toks svarbus postas šalyje negali likti tuščias, todėl rugsėjo 14-tą dieną įvyko rinkimai – buvo išrinktas naujasis Liberalų Demokratų partijos (jap. 自由民主党 jiyū-minshutō) (angl. Liberal Democratic Party) lyderis, o taip pat galimai ir naujasis Japonijos ministras pirmininkas. Naujasis LDP lyderis, kaip ir buvo spėjama, tapo Yoshihide Suga. Šis laimėjimas yra laikomas itin svarbiu, kadangi dabar beveik be jokių abejonių, tas pats Yoshihide Suga jau trečiadienį bus išrinktas naujuoju Japonijos ministru pirmininku.

LDP lyderio posto rinkimų rezultatai ir Yoshihide Suga triumfo kalba

Yoshihide Suga LDP lyderio rinkimus laimėjo su didžiule persvara. Nugalėtojas surinko 377 balsus iš 535 galimų. Primename, jog pergalei reikėjo surinkti daugiau nei pusę, bent 268 balsus. Kitas kandidatas, Fumio Kishida, surinko 89 balsus. Pagrindiniu Šinzo Abės ir pačio Yoshihide Suga konkurentu laikytas Shigeru Ishiba tesurinko 68 balsus. Nežinia kodėl, tačiau vienas iš 535 balsų nebuvo įskaitytas nei vienam iš kandidatų.

Mes turime įveikti šias krizes tam, kad kiekvienas Japonijos gyventojas jaustųsi saugus ir galėtų gyventi stabilų gyvenimą. Norint to pasiekti, ministro pirmininko Šinzo Abės pradėtas darbas turi būti tęsiamas. Aš tikiu, jog tai yra mano užduotis.

71-erių Yoshihide Suga savo kalboje pasižadėjo, jog toliau tęs „Abenomikos“ strategiją, prižiūrės šalies biudžetą ir reformas. Suga taip pat priminė, jog Japoniją kamuoja įvairios problemos kaip Koronaviruso epidemija ir stabtelėjusi ekonomika, todėl naujasis partijos lyderis pasižadėjo spręsti šias problemas. Paminėtas buvo ir problemos, kurias naujasis LDP lyderis vargiai spės išspręsti per savo galimai artėjančią kadenciją – senstanti Japonijos populiacija ir žemas gimstamumas.

„Mano tėvas buvo ūkininkas Akitoje. Neturėdamas jokių žinių ar kraujo ryšių politikoje, sugebėjau pasinerti į politikos pasaulį nuo nulio. Sugebėjau patapti Liberalų Demokratų partijos lyderiu. Pažadu, kad atiduosiu visą save dirbdamas už Japoniją ir jos gyventojus.“ sakė LDP lyderis.

Žinant faktą, jog Liberalų Demokratų partija užima daugumą vietų Japonijos parlamente, beveik nelieka abejonių, jog rinkimų rezultatai pasikartos ir trečiadienio rinkimuose vėl triumfuos Yoshihide Suga. Tai reikš, jog naujasis Japonijos ministras pirmininkas šias pareigas užims iki 2021-ųjų metų rugsėjo mėnesio (Šinzo Abės kadencijos pabaigos).

Skaityti toliau

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Japonija