AktualijosJaponijaPolitika

Naujasis Japonijos ministras pirmininkas – Yoshihide Suga

Yoshihide Suga
Yoshihide Suga. Fotografijos autorius: © 内閣官房内閣広報室

Rugsėjo 16-ąją dieną buvo išrinktas naujasis Japonijos ministras pirmininkas. Kaip ir buvo manoma, juo tapo 71-erių metų amžiaus Yoshihide Suga.

Žemesniuosiuose, Atstovų rūmuose, Suga surinko 314 balsų iš 465 galimų. Aukštesniuosiuose, Patarėjų rūmuose, Suga surinko 142 balsus iš 240. Šių balsų užteko, kad Yoshihide Suga taptų Japonijos ministru pirmininku.

Naujasis Japonijos ministras pirmininkas ilgai nelaukė ir tuojau paskelbė savo Kabineto narius. Didžioji dalis paskelbto Kabineto jau dirbo su buvusiu ministru pirmininku Šinzo Abe. Tai galimai duoda ženklą, jog Yoshihide Suga išties tęs Šinzo Abės pradėtą darbą ir toliau pasitikės tais pačiais žmonėmis. Tiesa, viena detalė kiek atsiskiria nuo Šinzo Abės pradėtų darbų – moterų teisių Japonijoje stiprinimo. Yoshihide Suga sumažino moterų skaičių savo Kabinete lyginant su Šinzo Abės Kabinetu – viena moterimi liko mažiau, todėl dabar jų tik dvi.

Japonijos imperatorius Naruhito, savo Tokijo imperatoriškuosiuose rūmuose, jau tą pačią dieną patvirtino naująjį Japonijos ministrą pirmininką. Jų susitikimą galite pamatyti čia. Verta nepamiršti, jog Yoshihide Suga šį postą užims iki 2021-ųjų rugsėjo mėnesio. Datos, kuomet turėjo baigtis Šinzo Abės kadencija.

Primename, jog 2020-ųjų rugpjūčio 28-tą dieną Japonijos ministras pirmininkas Šinzo Abe pranešė apie atsistatydinimą iš savo posto. Pagrindinė to priežastis – sveikatos problemos, o tiksliau, opinis kolitas. Logiška, jog toks svarbus postas šalyje negali likti tuščias, todėl rugsėjo 14-tą dieną įvyko rinkimai – buvo išrinktas naujasis Liberalų Demokratų partijos (jap. 自由民主党 jiyū-minshutō) (angl. Liberal Democratic Party) lyderis. Juo nesunkiai tapo Yoshihide Suga. Visiems beveik neliko abejonių, jog LDP lyderis bus išrinktas kaip ir Japonijos ministras pirmininkas, kadangi ta pati LDP partija sudaro didžiąją dalį Japonijos parlamento.

Skaitykite toliau

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

2 Komentarų (-ai)
Naujausi
Seniausi Populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Inugami
Svečias
Inugami
prieš 2 metus

Sugos pergale sunku buvo abejoti. Bet ką manot apie jo inauguracinę kalbą:
I am SUGA Yoshihide. Today, on September 16th, I was inaugurated as the 99th Prime Minister of Japan. I am determined to tear down bureaucratic sectionalism, vested interests and notorious habit of following precedents. I will advance regulatory reforms and give birth to “a cabinet that works for the people”.
Ar ne pernelyg skambu teigti, jog bus inicijuojamos reformos, kai pats Suga LDP jau ilgą laiką? O gal tai išties naujo etapo pradžia?

Daugiau:Aktualijos