AktualijosPolitikaŠiaurės Korėja

Naujausia Šiaurės Korėjos karinė technika

Geriausia iš laivyno. Fotografijos autorius: expertinfantry. Licencijuota pagal CC BY 2.0 licenciją.

Šiaurės Korėja jau ne vieną dešimtmetį tobulina ir testuoja savo ginklus bei karinę techniką, tai pateisindama kitų valstybių, dažniausiai JAV, agresija Šiaurės Korėjos atžvilgiu. Visgi 75-jų Partijos įkūrimo metinių parade valstybės vadovas Kim Jong-un pažadėjo mažinti ginklų bandymų skaičių ir tobulinti ginkluotę. To rezultatas – sparčiai plečiama karinė technika.

Stiprinama įvairios paskirties karinė technika

Kim Jong-un pažadas pristatyti naujus ginklus, karinis paradas bei prieš metus Korėjos centrinės naujienų agentūros (KCNA) paviešintos naujos ginkluotės fotografijos leido spekuliuoti, jog Šiaurės Korėja stato povandeninius laivus.

Spekuliacijos didele dalimi pasitvirtino, nes, pasak Pietų Korėjos valdininko Ha Tae-keung, yra statomi du povandeniniai laivai. Nacionalinė žvalgybos agentūra praneša, jog vienas iš jų yra patobulintas Romeo klasės modelis – panašų Šiaurės Korėja jau turi iš anksčiau. Antrasis yra specialiai sukurtas gabenti ir paleisti balistines raketas (SLBM).

Kim Jong-un 2018 m. paskelbė tarpžemyninių balistinių raketų bei atominių ginklų bandymų moratoriumą, tačiau jis negalioja SLBM testams. Dėl to šis bandymas nebuvo pirmasis nuo moratoriumo. 2019 m. vykdytas bandymas Japonijos buvo pasmerktas kaip JT Saugumo Tarybos rezoliucijų pažeidimas.

Tuometinio bandymo metu balistinė raketa pasiekė 910 km. aukštį ir nuskriejo 450 km. atstumą, tačiau galimai siektų keliskart daugiau – net apie 1900 km. Naujasis SLBM pritaikytas povandeninis laivas ir balistinės raketos tikėtinai bus galingesnis.

Nors Šiaurės Korėjos turimos SLBM technikos lygis nėra išskirtinai aukštas, o Japonija, Pietų Korėja ir JAV turi stiprią gynybą, konflikto atveju Šiaurės Korėjos jūrinė karinė technika sukeltų papildomą pavojų kaimyninėms valstybėms.

Svarbu ir tai, jog ši informacija gauta įsibėgėjus 80 dienų trukmės ekonominei kampanijai, todėl stiprinama karinė technika galimai yra kampanijos dalis siekiant ne tik išpildyti Kim Jong-un pažadą, bet ir pasiekti Šiaurės Korėjos penkmečio planą.

Pažadas dėl naujos karinės technikos buvo išsakytas per spalio 10 d. vykusį Šiaurės Korėjos Darbo partijos 75-jį jubiliejų. Karinio parado metu matytos ženkliai padidėjusios oro pajėgos, nauja karinė įranga ir technika. Nauji SLBM pritaikyti povandeniniai laivai atskleidžia, jog Šiaurės Korėja stiprina įvairios paskirties karinę techniką ir neapsiriboja tik sausumos ar oro pajėgomis.

Skaitykite toliau

Aistė Marija Daubaraitė
Šiaurės Korėja, Mongolija, politika, diplomatija.
    Prenumeruoti
    Pranešti apie
    guest

    0 Komentarų (-ai)
    Atsiliepimai
    Peržiūrėti visus komentarus

    Daugiau:Aktualijos