HonkongasKinija

Naujos vizos į Jungtinę Karalystę atveria duris honkongiečiams

vizos į Jungtinę Karalystę
Asociatyvi fotografija. Honkongas 2019-aisiais metais protestų metu. Fotografijos autorius: Studio Incendo

Nuo sausio 31-os dienos, Honkongo rezidentai galės aplikuoti dėl naujos vizos į Jungtinę Karalystę. Šios vizos dėka, jie turės galimybę po kurio laiko gauti Didžiosios Britanijos pilietybę. Tokios vizos atsiradimas yra siejamas su Honkongo saugumo įstatymo įvedimu praėjusių metų birželio 30 d.

Pasak atstovų iš Didžiosios Britanijos, šie vykdo istorinį ir moralinį įsipareigojimą Honkongo žmonėms, po to kai Kinija įvedė saugumo įstatymą ir taip pažeidė susitarimus nutartus 1997-aisiais metais, kuomet Honkongas buvo gražintas Kinijai.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Boris Johnson sakė: „Mes gerbiame gilius istorijos ir draugystės ryšius su Honkongo žmonėmis, tad pasisakome už jų laisvę ir autonomiją.“.

Žemėlapis prieš Honkongo perdavimą Kinijai 1997-aisiais metais.

JK valdžia spėja, jog naujoji viza per penkis metus gali pritraukti kiek daugiau nei 300 tūkst. honkongiečių į JK. Tie patys 300 tūkst. naujų JK gyventojų atneštų apie 2.9 mlrd. svarų papildomų pajamų Jungtinei Karalystei. Honkongiečiai pasinaudoję šia viza, turės išvykti į JK ir ten turės leidimą gyventi, studijuoti ir dirbti. Praėjus penkeriems metams, tie patys asmenys turės galimybę aplikuoti dėl naujos pilietybės.

Kinijos atsakas į šios vizos atsiradimą buvo paprastas. Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijian sausio 29-ą dieną pranešė, jog iki dabar galiojęs Nacionalinis užsienio britų pasas (angl. British National Overseas passport) nebegalioja. Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į pastaruoju metu vykstančius kivirčus tarp JK ir Kinijos, ir dėl atsiradusios naujos vizos.

Senasis Nacionalinis užsienio britų pasas buvo it priminimas, jog Honkongas buvo gražintas Kinijai. 1997-aisiais metais, kuomet vyko Honkongo perleidimas Kinijai, daugelis honkongiečių tam priešinosi. Nacionalinis užsienio britų pasas buvo bene geriausia, ką tuomet galėjo išspausti JK. Honkongiečiai, gimę prieš 1997-uosius metus, su šiuo pasu turėjo leidimą atvykti ir viešėti JK 6 mėnesius, tačiau šis pasas jiems nesuteikė jokių galimybių gauti gyvenamąją ar darbo vietas.

Dabar, kuomet Honkonge yra įvestas saugumo įstatymas ir yra smarkiai suvaržyta žmonių laisvė, šios vizos į Jungtinę Karalystę gali būti puikus šansas pradėti gyvenimą iš naujo.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Honkongas