Kultūra ir menasTaivanas

Nešvarūs ledai ant pagaliuko: Taivano studentai unikaliu būdu pateikia problemą

Nešvarūs ledai ant pagaliuko
Nešvarūs ledai ant pagaliuko. Fotografijos ir projekto autorius: @PollutedWaterPopsicles

Trys Nacionalinio Taivano menų universiteto (angl. National Taiwan University of the Arts) studentai sugalvojo unikalų būdą kaip priminti visuomenei apie aktualią problemą Taivane ir tuo pačiu visame pasaulyje. Studentų pagaminti nešvarūs ledai ant pagaliuko puikiai parodo neatsakingą žmonių elgesį su aplinka.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog šie nestandartinės išvaizdos ledai, galimai tėra eilinis marketingo triukas. Tačiau šis „skanėstas“ nėra parduodamas, kadangi paragavus šių ledų mažų mažiausiai pasijustumėte blogai, o galbūt net būtų reikalinga ir medikų apžiūra. Leduose plika akimi galima pamatyti įvairių šiukšlių kurių leduose neturėtų būti, tačiau taip pat neturėtų būti ir vandenyje. Plastiko gabalėliai, prekybos centrų maišeliai, butelių kamšteliai.

Nešvarūs ledai ant pagaliuko
Nešvarūs ledai ant pagaliuko. Fotografijos ir projekto autorius: @PollutedWaterPopsicles

Kaip teigia ledų „šefai“ Hung I-chen, Guo Yi-hui ir Cheng Yu-ti, „šiuo projektu norėjome, kad žmonės susiprastų apie sparčiai augančią vandens užterštumo problemą. kylančią dėl ekonominio augimo ir urbanizacijos“.

Nešvarūs ledai ant pagaliuko buvo pagaminti labai paprastai. Ledų pagrindas, vanduo, buvo paimtas iš 100 skirtingų vietų Taivane. Užšaldžius turimą vandenį, ledai buvo identiškai perkurti naudojant poliesterio dervą, tam, kad juos būtų galima rodyti parodose. Juk logiška, kad tokie ledai iš vandens ištirptų bematant ir ekspozicijose tematytumėme šiukšlių krūvelę. Studentai taip pat nepatingėjo gaminant ir ledų įpakavimus. Visas 100 porcijų turi skirtingus įpakavimus ir užrašus, parodančius, iš kurios vietos vanduo buvo paimtas.

Nėra paslaptis, jog studentų projektas neliko nepastebėtas. Nešvarūs ledai ant pagaliuko buvo nominuoti prizui Young Pin Design Award. Ši, prestižinė kasmetinė Taivane vykstanti paroda, įvertina pačius geriausius darbus kuriuos pateikia studentai tais metais baigiantys universitetus Taivane. Ledai taip pat buvo rodomi „Naujosios kartos meno parodoje“ (angl. New Generation of Design Exhibition), Taipėjaus Pasaulio Prekybos centre (angl. Taipei World Trade Center).

Nešvarūs ledai ant pagaliuko
Ledai kuriuose matomos šiukšlės. Fotografijos ir projekto autorius: @PollutedWaterPopsicles

Faktas, jog studentai unikaliu būdu pateikė labai aktualią ir opią šių dienų problemą. Dalinė priežastis kodėl šie nešvarūs ledai ant pagaliuko yra laikomi stipriu priminimu visiems, yra tai, jog problema buvo pateikiama per visiems mums mylimą dalyką – ledus.

Skaitykite toliau

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus