PolitikaTaivanas

Nukeltas gruodžio mėnesį numatytas vyresniojo JAV pareigūno vizitas Taivane

JAV pareigūno vizitas Taivane
Taipėjus. Autorius: Taiwankengo

Kaip pranešė Taivano premjeras Su Tseng-chang, JAV aplinkos apsaugos agentūros vadovas Andrew Wheeler gruodžio mėnesį turi apsilankyti Taivane. Šis apsilankymas būtų trečiasis aukšto rango JAV pareigūno vizitas Taivane nuo rugpjūčio mėnesio.

Vizito tikslai

Premjeras, minėdamas, jog Taivano ir JAV santykiai vis šiltėja, taip pat pridėjo, jog užsienio reikalų ministro Joseph Wu kvietimu į Taivaną atvyks JAV aplinkos apsaugos agentūros vadovas. JAV pareigūno vizito Taivane metu bus vykdomos dvišalės diskusijos tarptautinio bendradarbiavimo aplinkos apsaugos klausimais. Anot ankstesnių pranešimų, Wheeler ir jo delegacija planavo tris dienas apsilankyti Taivane, aptariant įvairiausias temas, tokias kaip vandenyno šiukšlės, oro kokybė ir vaikų sveikata.

Visgi, JAV žiniasklaida kritikavo Andrew Wheeler planus aplankyti Taivaną. Dėl COVID-19 pandemijos situacijos, kaip rašo „New York Times“, vizitas būtų kainavęs apie 250,000 JAV dolerių. To būtų reikėję, kad būtų išvengta COVID-19 rizikos ir tam tikrų karantino sąlygų.

Vizito nukėlimo priežastys

Premjeras taip pat pažymėjo, jog toks vizitas itin naudingas šalių tolimesniam bendradarbiavimui. Tačiau galiausiai, dėl “svarbių nenumatytų aplinkybių namuose”, pareigūno Wheeler vizitas Taivane atidėtas. Taivano užsienio reikalų ministerija teigė, kad „buvo gaila“, jog vizitas buvo nukeltas, tačiau pridūrė, kad ateities aukšto lygio JAV pareigūnų vizitai Taivane yra visada laukiami.

Ministerijos atstovė Joanne Ou taip pat teigė, jog Taivanas tęs savo bendradarbiavimą aplinkosaugos srityje su būsimojo išrinkto JAV prezidento Joe Biden administracija bei tikisi, jog su šia vyriausybe taip pat pavyks susitarti dėl apsilankymų šalyje.

Tolimesnis bendradarbiavimas

Kadangi vizitas Taivane neįvyko, buvo išvengta Kinijos pasipiktinimo, kuris ypač po JAV sveikatos sekretoriaus Alex Azar vizito, buvo nukreiptas ir į JAV, ir į Taivano pusę. Respublikono prezidento Donaldo Trumpo administracija sustiprino paramą Taivanui, įskaitant naujų ginklų pardavimą, kas Kinijai sukėlė daug nerimo. Po naujojo prezidento išrinkimo, Taivanas užmezgė ryšius su demokrato Bideno komanda, išreiškiant pasitikėjimą, kad tvirti santykiai su Vašingtonu bus tęsiami ir JAV pareigūno vizitas Taivane rugpjūčio mėnesį nebus paskutinis.

Žiniasklaida taip pat spėliojo, kad Andrew Wheeler atšaukė savo kelionę dėl ankščiau nepranešto JAV Indijos ir Ramiojo vandenyno vadovybės žvalgybos direktoriaus kontradmirolo Michaelo Studemano vizito į Taipėjų. Užsienio reikalų ministras Josephas Wu paneigė šias spekuliacijas.

Šaltiniai

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Politika