GyvenimasMalaizija

Nurflix – naujas video transliacijų paslaugų tiekėjas iš Malaizijos

Nurflix
Nurflix logotipas. Iliustracijos šaltinis: Oficialus Nurflix internetinis puslapis

Turbūt esate girdėję apie Netflix – JAV kompaniją teikiančią video transliacijos ir video nuomos paslaugas. Na, susipažinkite su Nurflix – kompanija, kuri teiks video transliacijos ir video nuomos paslaugas. Iš pirmo žvilgsnio, abi kompanijos klientams teikia tas pačias paslaugas, pasistengus net įmanoma įžvelgti panašumų abiejų pavadinimuose.

Turbūt kyla klausimai – kam tai reikalinga ir ar tai išvis yra tikra? Atskleidžiame, jog viskas yra tikra ir jau spalio mėnesį Nurflix bus pasiekiamas išrinktai testuotojų grupei, o sausio mėnesį – jau kelioms valstybėms.

Esminis skirtumas tarp Netflix ir Nurflix, yra tas, jog pastarasis bus orientuotas į visiškai kitą rinką – Islamo išpažinėjus.

Traukis, Netflix. Labas, Nurflix?

Malaizijoje įkurtas Nurflix jau ateinantį mėnesį bus atidarytas 10 tūkst. klientų kurie užsiregistravo išankstiniam paslaugų testavimui. 40 mln. Malaizijos ringitų biudžetą (virš 8 mln. eurų) turintis naujasis paslaugų tiekėjas tikisi prikaustyti žiūrovus su 12 skirtingų serialų ir filmų.

Kaip teigia projekto pradininkai, ši paslauga jau kurį laiką buvo labai reikalinga Malaizijoje. „Interneto amžiuje musulmonai tėvai pastoviai jaudinasi dėl to, jog negali kontroliuoti ką pamatys jų vaikai internete ar per televiziją“.

Malaizijos gyventojai neslėpė džiugesio sužinoję tokias naujienas. Ahmad Ibrahim, keturių vaikų tėvas, neslėpė dedamų vilčių – „manau, jog turime išbandyti Nurflix. Būtina kontroliuoti tą, ką rodome savo vaikams. Aš norėčiau, kad mano vaikai augtų su geromis vertybėmis ir jos būtų matomos net stebint vaizdo įrašus“.

Ahmad neslėpė, jog buvo beprotiškai nustebintas kuomet pamatė nepilnametes šokant viliojančius šokius per Netflix. „Belieka pažiūrėti ką pasiūlys naujoji programa, galbūt tai padės ugdyti švarią vaikų moralę“.

Apie jau greitai artėjantį Nurflix atsidarymą, buvo paskelbta iš šio projekto Facebook puslapio. Gyva transliacija vyko Shah Alam mieste esančioje mečetėje ir pranešimą įgarsino vietos dvasininkas Habib Ali Zainal Al Hamid. Dvasininkas sakė: „Nesakysime tau kodėl tu turėtum elgtis prideramai, tačiau žiūrėdamas mūsų produktą – suprasi. Pokyčiai turi kilti iš pačio asmens.“

„Nur“ išvertus iš arabų kalbos reiškia šviesą, o „flix“ dalis galimai yra iš kažko nukopijuota. Įdomu, jog video platforma turės skirtingas vaizdo įrašų kategorijas su atitinkamais filmais ar serialais: bendrą, moterų, dvasininkų ir vaikų. Nurflix kūrėjai tiki, jog Malaizijoje yra didžiulė dalis neužimtos vartotojų rinkos, kadangi šalyje yra virš 60 procentų musulmonų, todėl projektas turi pasisekti.

„Medija gali pakeisti visos kartos mąstymą ir kultūrą. Gaila, tačiau tiesiog nežiūrėdami ar atsisakydami kažkurių paslaugų neišprendžiame problemos. Tai yra Nurflix tikslas – pasiūlyti saugią alternatyvą.

Projektas pradžioje bus pasiekiamas Malaizijos, Brunėjaus ir Singapūro valstybių gyventojams, tačiau kaip teigia atstovai spaudai, „sieksime įeiti į Pietryčių Azijos regioną prieš eidami į Vidurinius Rytus ir Europą“.

Jei šis projektas bus sėkmingas, galbūt galėsime mesti Netflix į šalį ir mėgautis Nurflix?

Skaitykite toliau

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas