Pietų KorėjaPolitika

Oh Tae-yang: Vienintelis LGBT kandidatas į Seulo merus

kandidatas į Seulo merus

Balandžio 7 dieną vykstančiuose Seulo mero rinkimuose dalyvaujantis kandidatas į Seulo merus Oh Tae-yang yra vienintelis kandidatas, kuris priklauso LGBT bendruomenei. Šalyje, kaip Pietų Korėja, kur dažnai LGBT teisės dažnai vis dar yra tabu, sveikintina, jog atsiranda kandidatų, norinčių reprezentuoti Pietų Korėjos LGBT bendruomenės teises.

Oh Tae-yang noras tapti Seulo meru

Oh Tae-yang teigia, jog ši dalyvauti rinkimuose paskatino LGBT bendruomenės reprezentavimo bei teisių visuomenėje trūkumas. Pietų Korėjoje tos pačios lyties partnerių santuoka vis dar nėra pripažįstama. Taip pat nėra šalyje nėra jokių priemonių, užtikrinti diskriminacijos prieš LGBT bendruomenės narius. Kaip teigia pats Oh Tae-yang:

„Seksualinės mažumos dažnai mūsų visuomenėje yra nematomi žmonės“.

Oh Tae-yang taip pat buvo paskatintas dalyvauti mero rinkimuose po trijų garsių Seulo LGBTQ bendruomenės narių mirčių, ypač Byun Hee-soo, kuri buvo priverstinai paleista iš tarnavimo kariuomenėje po lyties keitimo operacijos, mirties.

Svarbu nepamiršti, jog nepaisant ekonominės galios, technologinio pažangumo ir visame pasaulyje populiarėjančios popmuzikos, Pietų Korėja išlieka konservatyvi, patriarchalinė visuomenė. Kaip teigia, Oh Tae-yang jis žinojo, jog šis nebus išrinktas kitu Pietų Korėjos sostinės meru. Tačiau kandidatas jaučiasi taip, lyg jo dalyvavimas balsavime ir atviras LGBTQ klausimų gynimas galėtų paskatinti mažumų teisių atsiradimą ir dialogą.

LGBTQ aktyvistai Pietų Korėjoje jau seniai reikalauja priimti įstatymus, kurie reikštų bausmes už diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos ir kitų tapatybių. Kiti Seulo kandidatai į merus dvejojo ​​garantuoti LGBTQ grupių teises rengti „Pride“ festivalį Seule, sakydami, kad visuomenei gali būti nepatogu viešai matyti parado dalyvių tapatybę. Žmonės, kovojantis už seksualinių mažumų teises atkreipė dėmesį, kad susirinkimų laisvė yra įtraukta į Pietų Korėjos konstituciją.

Seulo mero rinkimai

Šiemet vykstantys Seulo mero rinkimai yra papildomi rinkimai. Rinkimai surengti po buvusio Pietų Korėjos mero Park Won-soon netikėtos mirties. Pietų korėjiečius buvusio mero mirtis dar labiau šokiravo tuo, kad jis buvo asmuo, kovojęs už moterų teises bei prieš autoritarinį valdymą Pietų Korėjoje. Taip pat žinoma, jog Park Won-soon laimėjo pirmąją Pietų Korėjos seksualinio priekabiavimo bylą. Tačiau 2020 metais Park Won-soon nusižudė po to, kai darbuotoja moteris apkaltino jį seksualiniu priekabiavimu.

Dėl seksualinio priekabiavimo naujienų kiekviena politinė partija 2021 metų rinkimuose atkreipė dėmesį į moteris kandidates. 2020 metų gruodžio mėnesį, dauguma galimų kandidatų į Seulo merus buvo moterys, o tai rodo konkuruojančių partijų pasirodymą kaip draugiškų moterims.

Moterys (Na Kyung-won, Cho Eun-hee ir Lee Hye-hoon) iš pagrindinės opozicijos Žmonių galios partijos paskelbė savo Seulo mero pozicijos kandidatūras. Kandidatės iš demokratų pusės yra MVĮ ir startuolių ministrė Park Young-sun bei „Antikorupcijos ir pilietinių teisių“ komisijos pirmininkė Jeonas Hyun-hee.

Kol kas spėjama, jog Balandžio 7 dienos rinkimus gali laimėti Oh Se-hoon, kuris jau ėjo Seulo mero pareigas nuo 2006 iki 2011 metų. Pagal The Guardian, kaip ir daugelis Pietų Korėjos gyventojų, Oh Tae-yang jaučiasi nusivylęs, jog tautos politika gali atrodyti kaip muzikinių kėdžių žaidimas tarp tų pačių senų politikų, turinčių tas pačias senas idėjas.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus