PolitikaŠiaurės Korėja

Pasak JAV, Šiaurės Korėja toliau tęs branduolinius bandymus

Karinis paradas
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas parado metu.

Naujausioje JAV žvalgybos ekspertų paskelbtoje ataskaitoje rašoma, jog Šiaurės Korėja šiais metais galimai toliau tęs savo branduolinius bandymus. To priežastis ganėtinai paprasta – priversti dabartinį JAV prezidentą Joe Biden eiti į kalbas su Šiaurės Korėja ir taip užtikrinti Šiaurės Korėjos išgyvenimą tarptautinėje erdvėje.

Balandžio 13 d. išleistoje ataskaitoje rašoma:

Šiais metais Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas galimai imsis agresyvių veiksmų, kurie galimai destabilizuos dabartinę regione vyraujančią saugumo aplinką (angl. Regional security environment). Šie veiksmai kels naujas problemus pačiai JAV ir jos sąjungininkams. Neatmetama, jog tarp šių Šiaurės Korėjos veiksmų bus įtraukti ir tolimesni branduolinių ginklų bandymai ir/ar tarpžemyninių balistinių raketų (angl. ICBM) bandymai.

Toje pačioje ataskaitoje yra pabrėžiama: “(Mes) žinome, jog Kim Jong-unas, branduolinius ginklus mato ir supranta kaip pagrindinę atbaidymo priemonę prieš kitų valstybių kišimąsį į Šiaurės Korėjos reikalus. Šiaurės Korėjos lyderis tiki, jog būtent branduoliniai ginklai su laiku Šiaurės Korėjai užtikrins tarptautinį pripažinimą ir pagarbą iš kitų valstybių”. Būtent dėl šios priežasties Šiaurės Korėjos lyderis yra suinteresuotas tęsti branduolinius bandymus.

branduolinius bandymus
Paskutinį kart ilgo atstumo raketa iš Šiaurės Korėjos buvo paleista 2017-aisais metais. Tai buvo Hwasong-14 tarpžemyninė balistinė raketa. Fotografijos autorius: Stefan Krasowski. Licencijuota pagal CC BY 2.0 licenciją.

Šiaurės Korėja jau kurį laiką nevykdė ilgo atstumo raketų bandymų (virš 3 metų) ir galima teigti, jog taip palieka atviras duris pokalbiams tarp JAV ir Šiaurės Korėjos dėl denuklearizacijos klausimo Korėjos pusiasalyje. Nepaisant to, pasak šios ataskaitos, “Kim galimai sugrįš prie ilgo atstumo raketų bandymų, kadangi atvirų durų strategija nėra veiksminga, tad Kim Jong-unas galimai norės priversti JAV sėsti prie derybų stalo ir tartis pagal Pchenjano taisykles.”.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Politika