KinijaKultūra ir menas

Pekino meno paroda iškelia Kinijos kovą prieš Covid-19

Kinijos paroda Covid-19
Šaltinis: Hou Yu/China News Service/Getty Images

Rugpjūtį Pekine esančiame Kinijos nacionaliniame muziejuje duris atvėrė meno paroda, švenčianti kinų tautos pergalę prieš Covid-19 virusą. Parodą sudaro beveik 200 meno kūrinių, apimančių tapybos, skulptūros ir kitas menines technikas. 

Paroda, pavadinimu „Vienybė ir Stiprybė“, skirta – pabrėžti ir pagerbti herojiškus medikų ir su virusu padėjusių kovoti asmenų darbą ir pastangas ir aukas Kinijoje. Tris parodos dalis sudaro profesionalių menininkų darbai, kaligrafijos darbai ir mėgėjų menininkų darbai.  

Parodoje matomi motyvai yra glaudžiai susiję su Kinijos oficialiu naratyvu dėl atsako į Covid-19 virusą. Nacionalinių simbolių motyvai, matomi tapybos darbuose, stiliumi yra artimi socialistiniam realizmui. Socialistinis realizmas – tai „idealizuoto pobūdžio realistinis meno stilius, sukurtas Sovietų Sąjungoje ir išlikęs populiariu daugumoje socialistinių valstybių XX a. viduryje.“ (Encyclopædia Britannica, 2019) Herojiškai kovoje prieš pandemiją nusipelniusius asmenis vaizduojantys darbai kuria pozityvumo pajautą. Tokia pajauta yra pabrėžiama Kinijos prezidento Xi Jinping, apibūdinant Kinijos meno ateitį šalyje. 

„Turinys ir kontekstas yra savaime aiškūs – puikiai siejasi su prezidento Xi Jinping šalies meno ir kultūros sektorių vizija.“

– O. Holland, CNN, 2020

Paroda savo darbų tematika taip pat parodo Kinijos atsigavimą po Covid-19 krizės darbuose, vaizduojančiuose darbo ir produkcijos tęsimą. Apskritai darbai yra labiau parodomojo pobūdžio. Be kūrinio pavadinimo, darbai detaliau apibūdinami nėra. Tačiau „Turinys ir kontekstas yra savaime aiškūs – puikiai siejasi su prezidento Xi Jinping šalies meno ir kultūros sektorių vizija.“ (Holland, 2020) Ši vizija yra apibūdinama kaip skatinanti patriotizmą ir teisingą žmonių požiūrį į savo tautą ir istoriją. 

CNN žurnalistas O. Holland taip pat pamini, kad „po propagandos uždanga yra matoma ir dalis tiesos.“ (Holland, 2020) Kinija su pandemine situacija tvarkosi nenuginčijamai gerai. 

Nors parodoje rodomų darbų turinys yra akivaizdžiai propagandinio pobūdžio, bet perteikiamos Kinijos kovos ir pergalės prieš Covid-19 tematikos gali būti laikomos naudingu įrankiu, norint besidomintiems suteikti pozityvesni požiūrį į pandeminę situaciją. Iš Kinijos Meno Asociacijos surinkti darbai taip pat parodo net ir krizės laikotarpių gyvą profesionalių menininkų veiklą. Paroda bus atidaryta iki rugsėjo pabaigos, laikantis pandemijos saugos nurodymų. 

Šaltiniai

Skaitykite daugiau:

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Kinija