Mokslas ir ITPietų KorėjaŠiaurės Korėja

Pietų Korėja planuoja interneto apribojimus susįjusius su Šiaurės Korėja

kibernetiniai nusikaltimai
Asociatyvi nuotrauka. Nuotraukos autorius: Markus Spiske

Šį pirmadienį Pietų Korėjos vyriausybėje pirmuosius žingsnius žengė naujas įstatymas – bus siekiama kontruoliuoti skaitmeninių duomenų perdavimą tarp Pietų Korėjos ir Šiaurės Korėjos. Šie interneto apribojimai apima didelę dalį skaitmeninės medžiagos – filmai, muzika, knygos, meno kūriniai, ar tiesiog skenuoti dokumentai. Teigiama, jog yra būtina įvesti tokius interneto apribojimus, kadangi šiuo metu joks įstatymus nekontroliuoja skaitmeninės medžiagos perdavimo tarp abiejų Korėjų.

Kaip teigiama įstatyme, bet kuris Pietų Korėjos gyventojas privalės gauti oficialų leidimą norėdamas keistis duomenimis su kita puse iš Šiaurės Korėjos. Jei šis įstatymas apimantis interneto apribojimus bus patvirtintas, tai bus pirmasis rimtas pakeitimas Korėjiečių mainų ir kooperacijos susitarime (angl. Inter-Korean Exchange and Cooperation Act) kuris nėra taikomas į tarpusavio ryšių gerinimą.

Būtina paminėti, jog šis įstatymas būtų papildymas kitam, kuris jau prižiūri fizinių prekių siuntas iš/į Šiaurės Korėją. Kaip teigia Lee Jong-joo, atstovė iš Pietų Korėjos susivienijimo ministerijos, – “Praeityje šis įstatymas buvo taikomas į fizinių prekių judėjimą tarp abiejų šalių. Pastaruoju metu matome vis daugiau atvejų, kuomet internetu yra dalinamasi nukopijuotais dokumentais ar programine įranga.”.

Šio įstatymo reikalingumas gimsta iš įvykių sausio mėnesį, kuomet Pietų Korėjoje buvo uždrausta siųsti propagandinius lankstinukus į Šiaurės Korėją. Toks vyriausybės sprendimas smarkiai suerzino aktyvistus, kurie dešimtmečius siųsdavo prieš Šiaurės Korėją nukreiptus lankstinukus. Šie įprastai Šiaurės Korėją pasiekdavo užkabinti ant balionų arba atplaukdavo buteliuose. Lygiai taip pat Šiaurės Korėją pasiekdavo ir fizinės prekės, tokios kaip maistas, medicinos priemonės, pinigai, radijo imtuvai, USB raktai.

Bet kuriuo atveju, įstatymas greitai apribojo tokį oficialiai nepatvirtintą fizinių prekių persiuntimą tarp abiejų Korėjų. Asmenys kurie nuspręs pažeisti šį įstatymą, rizikuos gauti bausmę iki 3 metų kalėjime arba piniginę baudą siekiančią 30 mln. vonų (maždaug 25 tūkst. eurų). Neatmetama, jog jei bus patvirtintas ir naujasis įstatymas kuris apribos skaitmeninių duomenų perdavimą, bausmės gali būti panašios.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus