Kultūra ir menasPietų Korėja

Pietų Korėjos muzikos grupė BTS nominuoti „Grammy“ apdovanojimui.

BTS nominuoti „Grammy“ apdovanojimui
BTS 2017 metų "American Music Awards". Autorius: Korean Culture and Information Service

Lapkričio 24 dieną, BTS savo oficialioje socialinės platformos „Twitter“ paskyroje pasidalino įrašu, kur paskelbė, jog grupė BTS buvo nominuoti „Grammy“ apdovanojimui. BTS yra pirmoji korėjiečių populiariosios muzikos grupė, kuri sulaukė tokios nominacijos bei tokio pasaulinio pripažinimo.

BTS daina „Dynamite“ buvo nominuota „Geriausio pop dueto / grupės pasirodymo“ kategorijoje, kartu su tokiomis populiariosios muzikos žvaigždėmis kaip Lady Gaga, Taylor Swift, Justin Bieber bei J Balvin. „Dynamite“ yra pirmasis grupės singlas, atliekamas vien anglų kalba, o po šio išleidimo rugpjūčio mėnesį, šis kelias savaites buvo „Billboards“ viršūnėje.

BTS istorija

BTS yra korėjiečių populiariosios muzikos grupė, kuri dar yra žinoma, kaip Bangtan Boys, debiutavusi 2013 metais. Grupę sudaro 7 nariai, kurie yra RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V, and Jungkook. Nors BTS muzika priklauso populiariosios muzikos žanrui, šios grupės dainų tekstuose dažnai kalbama apie asmenines bei socialines problemas, psichologinės sveikatos problemas, netekties bei meilės sau temas.

BTS taip yra žinomi ir ne vien dėl savo muzikinės veiklos. BTS kartu su UNICEF įsteigė kovos su smurtu kampanija „Mylėk save“ (angl. Love Yourself). BTS taip pat yra jauniausi asmenys, kuriems buvo suteiktas Pietų Korėjos prezidento kultūros nuopelnų ordinas (angl. Order of Cultural Merit), būtent už savo indėlį Korėjos kultūros ir kalbos sklaidoje.

Grupė ir šios fanai ARMY taip pat įsitraukė į tarptautinį socialinį aktyvumą – grupė birželio mėnesį paaukojo milijoną dolerių „Black Lives Matter“, paskatindami ir savo gerbėjus aukoti šiam judėjimui.

BTS pasaulinis pripažinimas

Nors savo veiklą muzikos grupė pradėjo Pietų Korėjoje, praėjus keliems metams po savo debiuto vaikinų grupė sulaukė ir pasaulinio pripažinimo. BTS yra perkamiausia Pietų Korėjos grupė visoje Pietų Korėjos istorijoje. Nuo 2019 metų BTS Pietų Korėjos ekonomikai kasmet atneša daugiau nei 4,65 mlrd. dolerių arba 0,3 procentų šalies BVP.

BTS taip pat tapo pirmąją Azijos ir pirmąją angliškai nekalbančia grupe, pasirodžiusia „Wembley“ stadione ir visiškai šį išpardavusi bei sumušė daugiausiai uždirbusios grupės, pasirodžiusios „Rose Bowl“ stadiono istorijoje rekordą. 2019 metais grupė taip pat buvo paminėta Time sukurtame „100 įtakingiausių žmonių pasaulyje“ (angl. 100 most influential people in the world) sąraše.

„Grammy“ apdovanojimai

„Grammy“ apdovanojimai yra Įrašų Akademijos, dar kitaip žinomos, kaip Amerikos muzikantų, prodiuserių, įrašų inžinierių ir kitų muzikos profesionalų asociacija, sukurta apdovanojimų ceremonija, kuri skirta pripažinti pasiekimus muzikos industrijoje. Pirmoji „Grammy“ apdovanojimų ceremonija buvo surengta 1959 metų gegužės 4 dieną, siekiant pagerbti atlikėjų muzikinius pasiekimus 1958 metais.

Faktas, jog BTS nominuoti „Grammy“ apdovanojimui, yra ne tik milžiniškas pasiekimas grupės mastu, tačiau ir Pietų Korėjos popkultūrai, jos sklaidai, bei šalies turizmui ir įvaizdžiui. „Grammy“ apdovanojimai bus transliuojami artėjančių metų sausio 31 dieną.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus