AktualijosMianmaras

Po suėmimo žiauria mirtimi mirė Mianmaro disidentas Khet Thi

Mianmaro protestai
Šiuo metu Mianmaro gatvėse vyksta protestai. Mandatory Credit: Photo by LYNN BO BO/EPA-EFE/Shutterstock (11749314g)

Šį savaitgalį buvo pranešta apie ganėtinai sukrečiančią mirtį Mianmare. Šįkart pranešama apie mjanmo disidento Khet Thi mirtį. Poetu pristatomas Khet Thi mire po to, kai buvo suimtas Mianmaro policijos ir kariuomenės. Aišku, ši mirtis yra labai glaudžiai susįjusi su tebesitęsiančiais protestais Mianmare.

Khet Thi buvo poetas, kurio pastaruosiuose darbuose dažnai buvo rašoma apie reikalingą pasipriešinimą valdančiąjai chuntai ir būtinas reformas. Praėjusį sekmadienį jo šeima pranešė apie žiaurią poeto-disidento mirtį. Apie mirtį pranešė jo žmona, kuri plačiau papasakojo ir visa situaciją.

Khet Thi mirtis

Khet Thi žmona pasakoja, jog ją kartu su jos vyru, šeštadienį suėmė policija. To priežastis – tardymas. Pora iškart buvo atskirta ir tai buvo paskutinis kartas kai jie vienas kitą mate būdami gyvi. Pasak Khet žmonos, policijos nuovadoje jai buvo sakoma, jog jos vyras taip pat yra suimtas ir jis bus paleistas. Nepaisant to, grįžo tik jo kūnas.

Sekmadienio ryte Khet žmonai paskambino policija ir pranešė, jog ji gali susitikti su savo vyru vietinėje ligoninėje. Kaip ji pati pasakoja, tikėjosi, jog vyrui bus sulaužyta ranka ar kažkas panašaus. Kaip bebūtų gaila, moteris buvo pasiųsta tiesiai į morgo patalpas. Baisiausia tai, jog Khet Thi kūnas buvo pristatytas išdarkytas ir jame akivaizdžiai trūko dalies organų.

Ligoninėje Khet žmonai buvo pasakyta, jog jos vyras turėjo rimtų širdies problemų, tačiau moteris net nematė reikalo pažvelgti į mirties liudijimą ir oficialią mirties priežastį, kadangi buvo tikra, jog ten teisybės neras. Moteris yra įsitikinusi, jog jos vyras buvo žiauriai nukankintas policijos nuovadoje, o pati ligoninė yra tik priedanga.

Svarbu paminėti, jog tai nėra pirmoji poeto mirtis per Mianmare vykstančius neramumus. Khet Thi oficialiai yra bent jau trečias žuvęs poetas per šiuos mėnesius. Tuo tarpu bendras žuvusiųjų skaičius svyruoja pagal skirtingus šaltinius – tarp 700 ir 769.

Pabaigai pridedame keletą plačiau žinomų Khet Thi eilučių iš jo darbų, kurios galimai toliau kurens protestuotojų Mianmare širdis.

  • “Jie šauna į galvas, tačiau nežino, jog revoliucija yra širdyje.” (angl. They shoot in the head, but they don’t know the revolution is in the heart”
  • “Nenoriu būti herojumi, nenoriu būti kankinys, nenoriu būti silpnas, nenoriu būti kvailys. Lygiai taip pat nenoriu palaikyti neteisybės. Jei turėčiau tik minutę laiko gyventi, noriu, kad tą minutę mano sąžinė būtų švari.” (angl. I don’t want to be a hero, I don’t want to be a martyr, I don’t want to be a weakling, I don’t want to be a fool. I don’t want to support injustice. If I have only a minute to live, I want my conscience to be clean for that minute)

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos