Lietuvoje

Popierinių gervių meninės instaliacijos atidarymo ceremonija

Popierinių gervių meninės instaliacijos atidarymo ceremonija
Popierinių gervių meninės instaliacijos atidarymo ceremonija. Plakato autorius: Sugihara Week

Renginio data: 2020-10-12

Renginio laikas: 16:00 – 17:00

Renginio vieta: Prekybos ir pramogų sostinė Kauno AKROPOLIS, Karaliaus Mindaugo pr. 49.

Meninėje instaliacijoje (autorius Robertas Kalinkinas) panaudojama daugiau nei dešimt tūkstančių popierinių gervių, kurias pastaraisiais mėnesiais lankstė įvairios bendruomenės Lietuvoje ir Japonijoje. Popierinės gervės Japonijoje nuo seno žinomos kaip sveikatos palinkėjimas, ir tikima, kad išlanksčius tūkstantį gervių išsipildo žmogaus norai ir pasveikstama nuo ligų. Po Hirošimos tragedijos jos taip pat tapo ir taikos visame pasaulyje palinkėjimu. Ši simbolika kaip niekad aktuali tampa šiais metais.

Atidarymo ceremonijoje, kuri vyks Kauno Akropolio 3 aukšto aikštėje, pasirodo Kauno mokyklų vaikai ir Kauno šokio teatras „Aura“. Taip pat dalyvauti kviečiamos prie lankstymo akcijos prisijungusios bendruomenės visoje Lietuvoje. Jų yra beveik šimtas.

Meninė instaliacija sujungia tautas, kadangi jos kūrime dalyvauja ir Japonijos bendruomenės. Pandemijai apribojus judėjimo laisvę ir atšaukus suplanuotus svečių iš Japonijos vizitus, gervės tampa draugystės žinute, kurią lietuviams atsiunčia mokyklos ir menininkų kolektyvai iš draugiškų savivaldybių Jaocu, Curugos bei Hiracukos. Meninė instaliacija puoš Kauno Akropolio III aukšto aikštę visą savaitę, ir čia vyks nemažai festivalio renginių. Po festivalio gervės bus saugomos iki kitos Sugiharos savaitės, kuri planuojama 2022 m.

Renginį organizuoja Kauno-Japonijos draugystės asociacija, Kauno J. Dobkevičiaus progimnazija ir Kauno šokio teatras „Aura“.

Renginys nemokamas.

Privaloma išankstinė registracija: https://forms.gle/JgHjxh27mEHbGwXi9

Renginio lankytojai bus prašomi laikytis visų saugos reikalavimų susijusių su tuo metu galiojančiais COVID-19 pandemijos reikalavimais.

Renginio aprašymas Facebook platformoje

Kiti artėjantys renginiai

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Lietuvoje