Mianmaras

Popiežius: „Klaupiuosi Mianmaro gatvėse ir prašau stabdyti žiaurumą“

Popiežius
Fotografija iš Mianmaro protestų. Fotografijos autorius: သူထွန်း. Licencijuota pagal CC BY-SA 4.0 licenciją.

Romos katalikų bažnyčios lyderis Popiežius Pranciškus trečiadienį (kovo 17 d.) kreipėsi į Mianmaro policiją ir dabartinę valdžią. Savo kalboje popiežius pasakė, jog “net aš klaupiuosi Mianmaro gatvėse ir prašau stabdyti žiaurumą“ (angl. Even I kneel on the streets of Myanmar and say ‘stop the violence’).

Turbūt nėra reikalo paminėti, jog popiežius šiuos žodžius sakė turėdamas omenyje dabar Mianmare vykstančią krizę.

Dar kartą, tik su tiek pat liūdėsio, jaučiu būtinybę kalbėti apie dramatišką situaciją Mianmare, kur daugybė žmonių, kurių dauguma yra jaunuoliai, iškeičia savo gyvybes į šansą išgelbėti savo valstybę.

Popiežius pabrėžė, jog yra būtina kuo greičiau pradėti taikias kalbas tarp abiejų pusių Mianmare. “Kraujas nieko neišspręs, yra būtina pradėti tarpusavio kalbą”. Kaip bebūtų gaila, tarpusavio kalbos Mianmare tarp policijos ir protestuotojų dar neprasidėjo, o žuvusiųjų skaičius jau viršija 180.

Būtina suprasti, jog popiežius pastaruoju metu fiziškai pats tikrai nesilankė Mianmare. Be didesnių abejonių galima teigti, jog popiežius Pranciškus omenyje turėjo incidentą įvykusį kovo 9 d.

Sesuo Ann Rose Nu Tawng

Popiežius Pranciškus savo kalboje turėjo omenyje tai, ką kovo 9 d. padarė viena iš Mianmaro vienuolių, Sesuo Ann Rose Nu Tawng.

Protestai, kuriais parodomas pasipriešinimas šalyje įvykdytam kariniam perversmui, vyksta visoje šalyje. Mjičina (angl. Myitkyina) miestas, esantis Mianmaro šiaurėje nėra išimtis. Iš šio Mianmaro miesto, kovo 9 d. greitai paplito vaizdo įrašas, kuriame yra nufilmuota vienuolė atsiklaupusi prieš Mianmaro policininkus. Moteris prašo policininkų nežaloti protestuotojų ir elgtis su jais kaip su šeimos nariais.

Vaizdo įrašas kuriame Sesuo Ann Rose Nu Tawng klaupiasi prieš Mianmaro policijos pareigūnus. Vaizdo įrašą patalpino: ABC Mundial TV

Kaip teigia pati Ann Rose Nu Tawng, “pasakiau jiems, jog jie gali nužudyti mane, tačiau aš nesikelsiu nuo žemės, kol jie pažadės, jog nenaudos žiaurių priemonių prieš protestutojus”. Policininkai patikino, jog jie čia tik prižiūri tvarką ir neturi žiaurių intencijų. Moteriai pasitraukus, greitu metu pasigirdo šūviai. “Girdėjome garsius ginklų šūvius ir pamačiau kaip, rodos, sprogo jauno vaiko galva. Gatvėje pasipylė kraujo upės” – sakė vienuolė.

Tąkart žuvo mažiausiai du protestuotojai, ir dar keletas liko sužaloti. Policijos atstovai iš Mjičina miesto atsisakė komentuoti šį įvykį.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Mianmaras