AktualijosMianmaras

Protestai Mianmare: „Mums nereikia karinės diktatūros! Mes norim demokratijos!“

protestai mianmare
Protestai Mianmare ir vienas jų simbolių - trys pirštai. Fotografijos autorius: Stinger.

Protestai Mianmare tęsiasi jau ketvirtą dieną. Dešimtys tūkstančių šalies gyventojų išėjo į Jangono (angl. Yangon) gatves ir toliau reiškia nepasitenkinimą Mianmare įvykdytu kariniu valdžios perversmu.

Kaip teigia vietos šaltiniai, šie protestai yra didžiausi nuo 2007-ųjų metų, kuomet vyko Šafrano revoliucija (angl. Saffron Revolution). Tiesa, praeityje įvykusios revoliucijos metu nebuvo išvengta aukų – jų oficialus skaičius yra 13, tačiau kiti šaltiniai, Šafrano revoliucijos aukų priskaičiuoja virš 100. Šio protesto metu buvo užfiksuotas vienas ginkluotas pasipriešinimas iš policijos ir buvo naudojamos guminės kulkos.

Protestuotojai pagrinde rengiasi raudonais marškinėliais, nešasi raudonas vėliavas ar balionus. Raudona spalva yra Mianmaro Nacionalinės demokratijos lygos (NLD) partijos pagrindinė spalva. Kitas skiriamasis simbolis kuris greitai papilto tarp protestuotojų, yra rankų gestas kuriuo iškeliami trys pirštai.

Vienas iš Mianmaro protesto simbolių – rankų gestas su trimis iškeltais pirštais.

Mianmaro gyventojai siekia pagrindinio tikslo – gražinti į šalį demokratiją. Tai reikštų, jog pabaigą šalyje įvestai nepaprastąjai padėčiai ir būtų išlaisvinama Aung San Suu Kyi. Šiuo metu Nacionalinės demokratijos lygos lyderė Suu Kyi yra suimta ir kaltinama nelegalių prekių importavimu į Mianmarą. Pasak vietos policijos, tos nelegalios prekės yra šešios racijos.

Kaip teigia vienas iš protestuotojų, „Mes nenorime, jog sekanti karta augtų diktatūroje. Ši revoliucija nesibaigs kol mes pakeisime istoriją. Kovosime iki galo“.

Protestai Mianmare. Vaizdo įrašo autorius: Guardian News.

Pirmadienį dieną, Mianmaro kariuomenės vyriausiasis vadas ir karinio sukilimo lyderis Min Aung Hlaing per televizijos transliaciją kreipėsi į visus protestuotojus. Lyderis pažadėjo, jog šalyje vyks sąžiningi balsavimai ir valdžia bus perduota legaliai išrinktiems atstovams. Tiesa, apie tikslią tokių rinkimų datą nebuvo užsimenama. Vietoje to, Min Aung Hlaing dar pora kart visiems priminė, jog NLD partija šiuos rinkimus laimėjo klastodama rinkėjų balsus.

Į situaciją Mianmare sureagavo ir Popiežius Pranciškus. Kasmetinėje „Pasaulio valstybės“ (angl. State of World) kalboje Popiežius kreipėsi į karinį perversmą įvykdžiusius lyderius, prašydamas išlaisvinti politinius kalinius ir gražinti valstybę į demokratijos kelią.

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba taip pat reaguoja į protestus Mianmare. Ateinantį penktadienį bus organizuojamas specialus susirinkimas skirtas aptarti krizę vykstančią Mianmare.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos