
Protestai Mianmare tęsiasi ir reikalauja vis daugiau kraujo ir aukų. Paskutinę vasario dieną, sekmadienį, buvo pranešta apie mažiausiai aštuoniolikos protestuotojų mirtis. Visi jie žuvo dėl Mianmaro policijos pasipriešinimo siekiant sustabdyti protestus.
Kaip praneša Jungtinės Tautos (JT), minios protestuotojų toliau eina į Mianmaro miestų gatves ir protestuoja prieš šalyje įvykdytą karinį perversmą. Absoliuti dauguma protestų iš protestuotojų pusės yra taikaus pobūdžio, tačiau vietos policija siekia išvaikyti protestuotojus iš gatvių. To pasekoje, Mianmaro policija vis drąsiau imasi ginklų siekiant pasiekti savų tikslų.
Būtina paminėti, jog protestai Mianmare tęsiasi nuo vasario 1 d. ir visą mėnesį policija bandė šiuos protestus numalšinti įvairiais būdais – ašarinės dujos, įspėjamieji šūviai, guminės kulkos, vandens patrankos ar dūminės granatos. Nepaisant to, šie būdai nebuvo veiksmingi, tad pastaruoju metu iš policijos pusės yra naudojami ginklai, tad natūraliai, atsiranda vis daugiau žuvusiųjų iš protestuotojų pusės.
„Global New Light Of Myanmar“ (liet. Naujoji pasaulinė Mianmaro šviesa) yra Mianmaro valdžios prižiūrimas laikraštis. Šiame laikraštyje buvo rašoma, jog Mianmaro policija ir armija „imsis rimtų ir neišvengiamų veiksmų“ prieš „siautulingus protestuotojus“. Taip pat čia minima, jog iki dabar Mianmaro armija tvardėsi, tačiau nebeįmanoma ignoruoti „anarchiją skleidžiančių gaujų“.
Sekmadienį Jangono (angl. Yangon) mieste žuvo mažiausiai 5 protestuotojai. Vienas iš jų buvo Nyi Nyi Aung Htet – interneto tinklų inžinierius. Liūdna, tačiau dar šeštadienį šis asmuo Facebook socialiniame tinkle uždavė retorinį klausimą – „Kiek dar turi žūti žmonių, kad Jungtinės Tautos sureaguotų ir imtųsi veiksmų?“.
JT Generalinis sekretorius Antonio Guterres pareikalavo, jog JT nariai pradėtų daryti daugiau. JT atstovė spaudai Stephane Dujarric teigė, kad Antonio Guterres „reikalauja tarptautinės bendruomenės susiburti ir pasiųsti aiškų signalą Mianmaro kariuomenei, jog jie privalo gerbti Mianmaro piliečių valią ir atiduoti valdžią tiems, kas ją turėjo po rinkimų.“.
Tikslus žuvusiųjų skaičius per Mianmaro protestus nėra aiškus, tačiau spėjama, jog per vasario mėnesį žuvo 27-29 asmenys, rimtesnius sužeidimus patyrė virš 150 žmonių, ir yra suimta virš 1 tūkst. asmenų.
Skaitykite toliau:
- NYTimes, Military Crackdown in Myanmar Escalates With Killing of Protesters, 2021.
- BBC, Myanmar coup: Deadliest day of protests as police open fire, 2021.
- Tolimieji, Protestai Mianmare: „Mums nereikia karinės diktatūros! Mes norim demokratijos!“, 2021.
- Tolimieji, Karinis perversmas Mianmare, sulaikyta Aung San Suu Kyi, 2021.