GyvenimasTailandas

„Red Bull“ anūkui Vorayuth Yoovidhya buvo vėl pareikšti kaltinimai

Vorayuth Yoovidhya
Asociatyvi fotografija. Kalėjimo kamera. Fotografijos autorius: abardwell. Licenzijuota pagal CC BY-SA 2.0

2020-ųjų rugsėjo 18-ąją dieną, Tailande, Vorayuth Yoovidhya buvo oficialiai pareikšti kaltinimai už policijos pareigūno gyvybės atėmimą kuris įvyko 2012-aisais metais. Naturaliai kyla du klausimai – kas tas Vorayuth Yoovidhya, ir kodėl oficialių kaltinimų pateikimas užtruko net 8 metus. Atsakymas į antrą klausimą paprastas – Tailande egzistuojanti korupcija leidžia turtingiems ir žinomiems žmonėms būti lygesniais už kitus. Belieka vienas nežinomasis, kas tas Vorayuth Yoovidhya ir kokia jo istorija?

Kas buvo Vorayuth Yoovidhya senelis?

Tiesą sakant, Vorayuth Yoovidhya yra žinomas tik dėl savo senelio pasiekimų, todėl būtina apžvelgti ką gi padarė šis žmogus. Vorayuth Yoovidhya senelis Chaleo Yoovidhya gimė 1923-aisiais metais, Tailande. Gimęs neturtingoje šeimoje ir neturėdamas plataus išsilavinimo Chaleo Yoovidhya dirbo vaistininku Bankoke. Nusprendęs, jog nori pasiekti daugiau, Chaleo atidarė savo mažą farmacijos įmonę pavadinimu „TC Pharmaceuticals“. 1976-aisais Chaleo, kaip jis pats teigė, aplankė „dieviškas įkvėpimas“ ir jis sukūrė energijos suteikiantį gėrimą. Gėrimo logotipe vaizduojami du raudoni indiški bizonai bėgantys vienas į kitą. Kažkodėl atrodo, jog nesunku įsivaizduoti tokį logotipą? Taip, Chaleo Yoovidhya sukurtas energinis gėrimas „Krating Daeng Theoplex-L“ vėliau tapo žinomas kaip „Red Bull“.

Krating Daeng Theoplex-L. Fotografijos autorius: ADwarf

Austrų prekybininkas Dietrich Mateschitz skrydžio metu išgėrė „Krating Daeng Theoplex-L“ ir suprato, jog šis gėrimas padėjo greitai atsigauti po laiko juostų pakeitimo sindromo (angl. jetlag). Austras nieko nelaukė ir 1984-aisais Chaleo pasiulė bendradarbiauti. Po trijų metų pasaulį pasiekė visiems žinomas „Red Bull“, o visa kita jau yra istorija.

2012-ais metais Chaleo Yoovidhya mirė būdamas 88 metų amžiaus. Tais pačiais metais Chaleo turtas buvo įvertintas 5 mlrd. JAV dolerių ir jis buvo trečias turtingiausias asmuo Tailande.

Vorayuth Yoovidhya nuotykiai

Taigi, 2012-aisais metais, Bankoke, Vorayuth Yoovidhya buvo apkaltintas tuo, jog vairuodamas savo Ferrari atsitrenkė į motociklu patruliuojantį policijos pareigūną. Papildomas problemas kelia tai, jog Vorayuth pajutęs smūgį nesustojo, o važiavo toliau ir vilko policininko kūną daugiau nei šimtą metrų tolyn. Situaciją dar labiau apsunkina tai, jog avarijos kaltininkas pasišalino iš įvykio vietos ir paliko policininką likimo valiai. Liudininkai atpažino automobilį ir Vorayuth greitai buvo rastas namuose. Galutinai situaciją komplikuoja tai, jog atlikus kraujo mėginius, Vorayuth organizme buvo rasta alkoholio ir kokaino pėdsakų.

Toliau šią istoriją seka dar daugiau keistų įvykių. Vorayuth davė parodymus, jog automobilį vairavo jo pagalbininkas ir šoferis, Suwet Hom-ubol. Kaltinimus prisiimė ir pats Suwet, tačiau jau greitai Vorayuth prisipažino, jog vis dėl to, vairavo jis pats. Suwet buvo apkaltintas sutikimu su melagingais parodymais, tačiau vėliau pareiškė, jog jam didelį spaudimą darė Tailando policijos leitenantas Pannaphol Nammueng. Tailando gyventojai norėdami teisybės pasiuto. Situacija pasidarė aiški – visais įmanomais būdais yra bandoma apsaugoti ir išteisinti turtingą, bei įtakingą Vorayuth Yoovidhya.

Per sekančius metus situacija klostėsi vėžlišku greičiu. 2017-aisais metais, balandžio mėnesį, Vorayuth jau buvo praleidęs aštuonis teismo procesus, teigdamas, jog dirba. To pačio mėnesio 28-tą dieną, teismas išdavė įsakymą suimti Vorayuth Yoovidhya, tačiau (sutapimas ar ne) dieną prieš, Vorayuth nuosavu lėktuvu pabėgo į Singapūrą. Po lygiai keturių mėnesių, Interpolas, išdavė įsaką areštuoti Vorayuth.

Keliautojas grįžo atgal į Tailandą ir situacija vėl nurimo. 2020-ųjų liepos 24-tą dieną Tailando policija išleido pranešimą, jog visi kaltinimai prieš Vorayuth Yoovidhya buvo panaikinti, tačiau byla galėtų būti atidaryta vėl, jei atsirastų nauji įrodymai. Tailando Aukščiausiasis Teismas atsisakė komentuoti sprendimą panaikinti kaltinimus. Šalies gyventojai vėl sukilo ir pradėjo reikalauti teisybės – buvo boikotuojami „Red Bull“ produktai, „Twitter“ platformoje populiarėjo raktažodis #BossYoovidhya.

Galų gale (?) kaltinimai Vorayuth buvo vėl pareikšti šių metų rugsėjo mėnesio 18-tą dieną. Rašoma, jog atsirado nauji įrodymai, kad Vorayuth viršijo greitį, vairavo chuliganiškai ir vartojo kokainą. Teismo nuosprendį už narkotikų vartojimą Vorayuth turėtų išgirsti 2022-ųjų rugsėjį, o nuosprendis už chuliganišką vairavimą bus paskelbtas 2027-aisais.

Akivaizdu, jog laikas vėl bus maksimaliai tempiamas, tačiau tai visvien gali būti laikoma maža pergale ieškant teisingumo Tailande. Galbūt šįkart jau niekas Vorayuth „nesuteiks sparnų“?

Skaitykite toliau

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas