Lietuvoje

Renginys: Prarastas Taivano kinas

Taivano kinas
Prarastas Taivano kinas

Pastaruoju metu apie Taivano politinę padėtį, ekonominę galią ar technologijas girdime itin daug, tačiau ką žinome apie šios mažos kalnuotos salelės vidinį gyvenimą ir kultūrą? Kokia ji buvo anksčiau, prieš pasaulį užkariaujant išmaniosioms technologijoms? Azijos menų centras, bendradarbiaudamas su Taivano filmų institutu ir ,,King’s College London“ kviečia jus jus pajusti koks yra Taivano kinas, kuriame atsiskleidžia socialinės bei kultūrinės Taivano realijos tuo metu, kuomet sala tik skynėsi kelią modernizacijos link.

1955 – 1981 metais Taivane buvo sukurti daugiau nei 1500 komercinių vaidybinių filmų, pasižyminčių vietine Hoklo kalba, dar žinoma kaip „taivaniečių kalba“ bei „taiyu“. Šių ,,taiyupian“ vardu vadinamų filmų biudžetai buvo menki, bet, nepaisant to, nuo šeštojo iki septintojo dešimtmečio dominavo Taivano filmų rinkoje ir buvo nepaprastai populiarūs.

Vis dėlto 8 dešimtmečio pabaigoje šią taivanietišką kino bangą išstūmė vis populiarėjantis mandarinų kalbos kino judėjimas bei televizija. Jie buvo stipriai nuvertinti ir pamiršti, numesti dūlėti be jokios priežiūros.

Tad iš maždaug 1500 ,,taiyupian“ išliko tik kiek daugiau nei 200 filmų. Būtent dėl šios priežasties Taivano filmų institutas inicijavo šių filmų restauracijos projektą ,,Taiwan’s Lost Commercial Cinema: Recovered and Restored“, kurio tikslas – restauruoti taiyupian filmus ir pasidalinti šiais kinematografiniais atradimais visame pasaulyje. Po itin sėkmingos pirmosios projekto dalies 2017 metais, šiais metais buvo restauruota dar viena itin skirtingais žanrais pasižyminti filmų kolekcija, kuria ir norime pasidalinti su jumis ,,Prarasto Taivano kino“ seansuose.

Turėsite galimybę pamatyti Lietuvoje dar niekuomet nerodytus filmus, kurie pribloškia savo holivudiškumu bei taivanietišku kultūriniu kontekstu. Projekto metu rodomi filmai itin skirtingi, tad kiekvienas galėsite rasti kai ką sau. Kiekvieno Taivano kino seanso pradžioje filmą pristatys vienas iš ,,Taiwan’s Lost Commercial Cinema: Recovered and Restored“ projekto iniciatorių, o, pasibaigus filmui, turėsite galimybę padiskutuoti ir užduoti jums iškilusius klausimus.

Kino seansų tvarkaraštis:

  • Rugsėjo 4 d. 18:30 ,,Tarzanas ir lobis“ (1965)
  • Rugsėjo 5 d. 18:00 ,,Gegužės 13-oji – sielvarto naktis“ (1965)
  • Rugsėjo 6 d. 18:00 ,,Šeši įtariamieji“ (1965)
  • Rugsėjo 7 d. 19:30 ,,Neišmanėlė nuotaka ir naivusis jaunikis“ (1967)
  • Rugsėjo 8 d. 19:00 ,,Ryžių koldūnų pardavėjai“ (1969)

Visi kino seansai – NEMOKAMI!

Originalo kalba : taivaniečių k.
Visi filmai subtitruoti lietuvių, anglų bei kinų k.
Subtitrus į lietuvių k. vertė Ieva Driukienė

Projekto iniciatoriai ir partneriai:

Kiti artimiausiomis savaitėmis Lietuvoje vykstantys renginiai:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Lietuvoje