GyvenimasRytų Timoras

Rytų Timore įvedamas pirmasis karantinas

Rytų Timore
Tourism in East Timor - Ataúro. Fotografijos autorius: DiogoC300. Licencijuota pagal CC BY-SA 4.0 licenciją.

Rytų Timoras (Rytų Timoro Demokratinė Respublika) – maža valstybė pietryčių Azijoje. Ši valstybė yra įdomi tuo, jog galutinai jos nepriklausomybė buvo pripažinta šiame amžiuje (!) – 2002 m. rugsėjo 27 d. Jaunesnės valstybės pasaulyje yra tik trys – Juodkalnija (2006), Kosovas (2008) ir Pietų Sudanas (2011).

Bet kuriuo atveju, šįkart ne apie tokais smagias naujienas. Kovo 8 d. Rytų Timoro valdžia paskelbė įvedanti karantiną siekiant pažaboti galimą COVID-19 plitimą. Įspūdingas faktas yra tas, jog tai yra pirmasis karantinas šalyje nuo pandemijos pradžios.

“Privalomai užsidarome ir apsitveriame sanitarinėmis priemonėmis” – pranešė Rytų Timoro ministrų Taryba, kalbėdama apie tai, jog Rytų Timoro sostinė, Dilis, taip pat užsidarys savaitei nuo pirmadienio vidurnakčio.

Atrodo, jog Rytų Timore įvedamas karantinas nebus kažkuo išskirtinis lyginant su mums žinomomis priemonėmis. Miestuose esantis susiekimas bus sustabdomas, t.y. įvedamas draudimas išvykti iš savos savivaldybės, išskyrus priežastis kurios yra susįjusios su asmenų saugumu, jų sveikata, ar svarbių krizių sprendimu. Kartu su susisiekimo apribojimais yra draudžiami ir masiniai susibūrimai. Tuo tarpu gyventojų yra tiesiog prašoma supratingumo ir kantrybės liekant namuose.

Koronaviruso plitimo situacija Rytų Timore yra ganėtinai įspūdinga – valstybėje turinčioje 1.2 mln. gyventojų, tėra patvirtinti 122 koronaviruso atvejai. Būtina pridurti ir tai, jog dauguma jų buvo atvežtiniai.

Būtent dėl atvežtinių atvejų grėsmės, Rytų Timoro valdžia nusprendė įvesti karantiną šalyje. Rytų Timoras dalijasi siena su Indonezija, valstybe, kurioje jau yra patvirtinta virš 1.35 mln. koronaviruso atvejų. Taip, koronaviruso atvejų skaičius Indonezijoje yra didesnis už Rytų Timoro populiaciją. Žinant faktą, jog Rytų Timoras nėra viena iš pasiturinčių valstybių, o šalies sveikatos apsaugos sistema yra ganėtinai prasta, buvo nuspręsta nerizikuoti.

Kaip jau buvo minėta, karantinas dėl COVID-19 Rytų Timore bus įvestas savaitei, iki kovo 15 d. Valstybės valdžia tikisi, jog per šią savaitę pavyks tinkamai apsiginkluoti prieš koronavirusą, o mėnesio gale turėtų prasidėti ir masinė vakcinacija.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas