GyvenimasPietų Korėja

Samsung galva Lee Jae-yong vėl teismuose

Lee Jae-yong
Samsung "miestas"-būstinė Seule. Fotografijos autorius: Oskar Alexanderson. Licencijuota pagal CC BY-SA 2.0 licenciją.

Dar šių metų pradžioje Pietų Korėjoje skambėjo galimai kažkam netikėta naujiena – “Samsung Electronics” pirmininko pavaduotojas, Lee Jae-yong, buvo nuteistas 2.5 metų laisvės atėmimo bausme. Tai, jog ketvirtas turtingiausias Pietų Korėjos asmuo buvo nuteistas, daugeliui nesukėlė šoko, kadangi šio tėvas, Lee Kun-hee, praeityje taip pat užėmęs aukščiausias pareigas kompanijoje, irgi nebuvo pačios švariausios reputacijos.

Bet kuriuo atveju, ši naujiena yra apie tai, jog Jae-yong pirmą kart pasirodė viešumoje nuo savo įkalinimo datos sausio mėnesį.

Šį antradienį, balandžio 22-ą dieną, “Samsung Electronics” pirmininko pavaduotojas Lee Jae-yong pasirodė pirmą kart viešumoje nuo sausio mėnesio. Tiesa, pasirodymas nebuvo pats maloniausias, kadangi šis keliavo į teismo posėdį, tam, kad darkart išklausytų kaltinimus metamus jam. Tiesa, Lee Jae-yong teismo posėdyje taip pat prašė ir laisvės atėmimo bausmės panaikinimo.

Lee Jae-yong, 2016. Fotografijos autorius: KBS. Licencijuota pagal CC BY 3.0 licenciją.

Situacija tokia, jog šiuo metu “Samsung Electronics” galva atlikinėja savo 30-ies mėnesių trukmės laisvės atėmimo bausmę. Jis yra apkaltintas sukčiavimu ir papirkinėjimu. Šiai dienai Jae-yong jau yra atlikęs pusė laisvės atėmimo bausmės, tačiau Pietų Korėjos teismas jam yra paruošęs jau naujų kaltinimų. Šie reikštų, jog Jae-yong būtų priverstas likti kalėjime mažiausiai dar 15 mėnesių, o po to prasidėtų galimai naujas laisvės apribojimas. Šįkart teismas jį vėl kaltina sukčiavimu, tačiau prideda ir akcijų biržos manipuliavimo pažeidimą.

Nepaisant pažeidimų, verslo lobistų grupės ir keletas įstatymų leidėjų prašo, jog Lee Jae-yong būtų išteisintas. Pagrindinė to priežastis – tikėjimas, jog Jae-yong galėtų smarkiai prisidėti prie COVID-19 krizės suvaldymo Pietų Korėjoje. Kaip teigia “Korėjos Industrijų Federacijos” (angl. Federation of Korean Industries) vadovo padejėjas Kwon Tae-Shin, “būtina išnaudoti pasaulinius Lee ryšius ir kontaktus, tam, kad būtų galima užtikrinti sėkmingą vakcinavimą Pietų Korėjoje.”. Vienas iš Pietų Korėjos vyriausybės narių taip pat teigia, jog “Jae-yong yra reikalingas “Samsung”, o tai reiškia, jog “Samsung” semikonduktorių apimtys augtų – tai leistų spartesnį vakcinų gavimą iš JAV.”.

Tiksli informacija, kada bus aiški Lee Jae-yong ateitis, dar nėra žinoma.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas