
Apsaugos darbuotojams stebintiems miesto kameras gali iškilti paprastas klausimas – ar stebėjimo kameroje matoma mergina tiesiog grožisi kraštovaizdžiu nuo tilto, ar ji turi kitokių ketinimų? Tai, kaip greitai bus suvoktas atsakymas į šį klausimą, gali kainuoti net gyvybę. Nėra paslaptis, jog savižudybės yra itin opi problema Pietų Korėjos visuomenės tarpe. Su šia problema kovojantys skubios pagalbos tarnybos ir mokslininkai, į pagalbą nusprendė pasitelkti dirbtinį intelektą.
Reikalas į pagalbą pasitelkti dirbtinį intelektą gimė iš to, jog žmogaus akiai gali būti ganėtinai sudėtinga atpažinti savižudybės ketinimus, ypač tokiose viešose vietose kaip tiltai. Tuo tarpu kompiuteriai ir dirbtinis intelektas, čia atsiriboja nuo emocijų ir dvejonių, kurios neleidžia žmogui staigiai priimti sprendimo.
Kaip šį trečiadienį paskelbė Seulo Technologijų institutas (angl. Seoul Institute of Technology), dirbtinio intelekto sistema jau kurį laiką analizuoja įvairius duomenis iš miesto kamerų įrašų, jutiklių, ar rašytinių pranešimų. Verta atkreipti dėmesį, jog šis mokymosi laikotarpis trunka jau kiek ilgiau nei metus, nuo 2020-ųjų metų balandžio mėnesio.
Vienas iš pagrindinių ženklų kurį dirbtinis intelektas sieks pastebėti, yra analizuojamo asmens baimė ir dvejonės. Sistema pastebėjusi asmens veiksmus kurie yra sietini su šiomis emocijomis, tą patį momentą į reikiamą vietą iškvies skubios pagalbos tarnybas.
Kaip pasakoja Kim Hyeong-gil, vienos iš vandens gelbėjimo brigadų vadovas, „Tikime, jog naujoji sistema mums ir mūsų komandoms, padės greičiau reaguoti į kritines situacijas ir taip užkirsti kelią mirtims“.
Primename, jog savižudybės yra itin opi problema Pietų Korėjos visuomenėje. Pagal PSO pateikiamus 2019-ųjų metų duomenis, pagal savižudybių skaičių tenkanti 100 tūkst. gyventojų, Pietų Korėja iš 183 galimų vietų, užima 12-tą vietą pasaulyje. Pagal Seulo miesto valdžios atskleidžiamus duomenis, kasmet bent jau 500 mėginimų atimti sau gyvybę yra užfiksuojami ant 27 tiltų, kurie eina per Hangano upę, tad visiškai natūralu, jog dėmesio yra skiriama ir tiltams, kaip galimam savižudybių taškui.
Skaitykite toliau:
- Reuters, Seoul using AI to detect and prevent suicide attempts on bridges, 2021.
- CTV News, Seoul rolls out new AI-based surveillance system to stop suicides; privacy experts divided, 2021.
- Tolimieji, Pietų Korėjoje auga amatininkų alaus populiarumas, 2021.
- Tolimieji, Lietuva stiprina kultūrinius ryšius su Pietų Korėja, 2021.