AktualijosGyvenimasPietų Korėja

Seulo miesto valdžia susilaukė kritikos dėl senamadiškų patarimų nėščiosioms

"January 2013", autorius Phalinn Ooi, pagal CC BY 2.0 licenciją
"January 2013", autorius Phalinn Ooi, pagal CC BY 2.0 licenciją

Pietų Korėja. Šią savaitę Seulo miesto valdžia socialinėse medijose susilaukė kritikos dėl seksistinių ir ganėtinai senamadiškų patarimų gimdyti besiruošiančioms moterims. Sausio 5 d. Seulo miesto valdžios nėštumo ir gimdymo informacinio centro internetiniame puslapyje buvo patalpinta eilė patarimų, nurodančių kaip, prieš išvykstant į ligoninę, moterims reiktų pasirūpinti savo vyro gerove.

Senamadiškų patarimų sąrašas

Tarp jau ištrintųjų patarimų viename aprašoma, kad moteris „turėtų paruošti greitai pagaminamo maisto, kaip karis, juodųjų pupelių pasta ir sriuba, tam kad vyras, nemokantis gaminti, patogiai galėtų vartoti maistą.“ (CNN, 2020)

Moterys gimdymo laikotarpiu ligoninėje dažniausiai praleidžia tarp 3 ir 5 dienų, dėl to viename patarime aprašoma, kad šiam laikotarpiui „reikėtų paruošti apatinių, kojinių, marškinėlių, nosinių ir lauko rūbų, kad tiek vyras, tiek kiti vaikai turėtų ką apsirengti.“ (CNN, 2020)

Galiausiai patariama ir  „pasirūpinti plaukų juosta, tam kad neatrodytumei blogai, nes kelias dienas po grįžimo namo negalėsi plauti galvos.“ (CNN, 2020) Šie trys patarimai vis dėl to greitai buvo pašalinti iš tinklalapio, nes susilaukė didelio pasipiktinimo iš P. Korėjos piliečių. Daugiausia šio pasipiktinimo matoma socialinėje Twitter platformoje.

CNN duomenimis, buvo netgi pradėta peticija, reikalaujanti senamadiškų patarimų sąrašą sukūrusį žmogų pateiktų viešą atsiprašymą už kontroversišką ir senamadišką žinutę.

Moterų padėtis P. Korėjoje pastaraisiais metais

Nors P. Korėja yra viena labiausiai ekonomiškai ir technologiškai išsivysčiusių šalių pasaulyje, bet moterų teisių ir lyčių lygybės klausimas šalies viduje vis dar yra opus. Dar praeitų metų rugpjūtį P. Korėjos politikė Ryu Ho-jeong sulaukė pasipiktinimo dėl to, kad į parlamento posėdį vasarą apsivilko raudonai baltą suknelę.

Šalyje taip pat vis dar egzistuoja nemažos problemos, susijusios su seksualiniu išnaudojimu ir slaptomis, moteris stebėti skirtomis, video kameromis. Pastaraisiais metais pradėta vis garsiau kalbėti apie šias problemas, rengiami moterų mitingai, populiarėja #meToo judėjimas prieš seksualinį išnaudojimą. Nors temos vis dar yra ganėtinai tabu viešajame diskurse, o socialinėse medijose šis diskursas yra aršus ir opoziciškai pasidalinęs, bet matome pozityvesnių pokyčių P. Korėjoje ir adekvataus reagavimo į seksizmo išraiškas pavyzdžius.

Skaitykite toliau:

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos