EkonomikaŠiaurės Korėja

Šiaurės Korėjoje užfiksuotas ekonominis augimas

Šiaurės Korėjos vėliava ir ekonominis augimas
Šiaurės Korėjos vėliava. Nuotraukos autorius: Roman Harak.

Ekonominis augimas pagaliau užfiksuotas Šiaurės Korėjoje. Paskutinį kartą toks pasiekimas buvo 2016-tais metais.

Informacija apie ekonominį augimą Šiaurės Korėjoje buvo gauta iš jų kaimynės, Pietų Korėjos. To priežastis paprasta – Šiaurės Korėja viešai nepublikuoja tokių duomenų, tad belieka remtis kitais patikimais skaičiais. Šiuo atveju, tai buvo centrinio Korėjos banko, (angl. Bank of Korea) esančio Pietų Korėjoje, surinkti duomenys.

Kaip teigiama 2020-tų metų liepos gale išleistame banko pranešime, Šiaurės Korėjos ekonominis augimas yra siejamas su gerais orais… Atrodytų keista priežastis, tačiau faktas tas, jog žemės ūkio sektorius yra vienas svarbiausių Šiaurės Korėjoje. Lyginant 2019-tų metų ekonominės būsenos kitimą su 2018-tų – skirtumas didelis. Šalies BVP 2019 metais lyginant su 2018-tais, paaugo 0.4 procento. Tie patys 2018-ti metai Šiaurės Korėjai buvo prasčiausi per paskutinius du dešimtmečius, kadangi šalį smarkiai paveikė sausros ir šviežiai įvestos ekonominės sankcijos.

Ekonominės sankcijos Šiaurės Korėjai

Ekonominės sankcijos Šiaurės Korėjai buvo įvestos Jungtinių Tautų (angl. United Nations) nutarimu dar 2006-tais metais. Sankcijų įvedimas buvo argumentuojamas tuo, jog Šiaurės Korėjos vykdė balistinių raketų ir branduolinių ginklų programų testavimus. Pastaraisiais metais sankcijos buvo dar labiau sugriežtintos ir Šiaurės Korėjai buvo uždrausta eksportuoti anglį, geležį ir šviną. Visos trys naudingosios iškasenos ir jų eksportas buvo ganėtinai svarbus Šiaurės Korėjos ekonomikai.

Galima spekuliuoti, jog sankcijoms uždarius tam tikras ekonomines sritis, Šiaurės Korėja nusprendė daugiau telktis į likusias. Prie sėkmingo žemės ūkio sektoriaus augimo taip pat priskiriami ir statybų, miškininkystės ir žvejybos. Prastos žinios Šiaurės Korėjai yra tos, jog dalis šių sektorių išties yra glaudžiai susįję su tų metų orais. Tai reiškia, jog ekonominio augimo du metus iš eilės galime ir nepamatyti.

Nepaisant ekonominio augimo dabar vykstančio Šiaurės Korėjoje, šalis dar vis yra labai smarkiai atsilikusi nuo savo kaimynės Pietų Korėjos. Centrinis Korėjos bankas pateikė informaciją, jog Šiaurės Korėjos ekonomika sudaro mažiau nei du procentus to, ką turi Pietų Korėja.

Bet kuriuo atveju, ekonominis augimas yra augimas, o tai Šiaurės Korėjai tikrai nemaišo.

Skaitykite daugiau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Ekonomika