
Singapūras siūlo vienkartinę išmoką skatinti žmones susilaukti kūdikių koronaviruso pandemijos metu. Nors informacija apie premijos sumą dar nėra paskelbta, tai nėra pirmoji premija, kuria Singapūro valdžia skatina gyventojus didinti gimstamumą. Nors siūloma ne viena premija, Singapūrui vis dar sėkmingai nepavyko padidinti gimstamumo procento. Singapūro gimstamumas nuo 1950 metų tik mažėjo.
Pandemijos pasekmės
Skirtingai nei kaimyninės šalys, Indonezija bei Filipinai, Singapūras nuo karantino pradžios nepastebėjo šoktelėjusio gimstančių vaikų skaičiaus, todėl ėmėsi premijų strategijos. Labiausiai Singapūro valdžia nerimauja dėl to, jog piliečiai pandemijos metu vengia tėvystės, kadangi vis daugiau žmonių susiduria su finansine įtampa ir yra atleidžiami iš savo darbo vietų.
„Sulaukėme žinių, jog „Covid-19“ privertė kai kuriuos tėvais norinčius tapti žmones atidėti tėvystės planus“, teigė Singapūro vicepremjeras Heng Swee Keat. Nėra nuostabu, jog Singapūras tiek daug dėmesio bei lėšų skiria savo gimstamumo augimo skatinimui, kadangi per aštuonerius metus, 2018 metais Singapūro gimstamumas pasiekė patį žemiausią lygį – 1,14 gimdymai vienai moteriai. Singapūre per 2019 metus gimė 39,279 naujagimiai.
Gimstamumas Azijoje
Singapūras taip pat nėra vienintelė šalis, kuri Azijoje turi gimstamumo problemą. Kinijos gimstamumas šiais metais taip pat pasiekė savo žemumas. Suprantant pandemijos pasėkmes žmonėms ir šeimoms, galima tikėtis ar dar didesnio gimstamumo procento kritimo. Prie šalių, kurių gimstamumas yra itin mažas, taip pat prisideda ir Taivanas, Pietų Korėja bei Japonija.
Tačiau Filipinai susiduria su atvirkštine problema. Jungtinių Tautų gyventojų fondas prognozuoja, jog Filipinuose nenumatytas nėštumas išaugs beveik perpus, jei „Covid 19“ sukelti judėjimo apribojimai išliks iki metų pabaigos. Filipinai yra antra pagal gyventojų skaičių Pietryčių Azijoje esanti šalis, kurioje gyvena 109 mln. žmonių.
Nors aukštas gimstamumas pats iš savęs nėra blogas dalykas, su šiuo atkeliauja ir socialinių problemų gausa. Filipinų senatorė Risa Hontiveros teigė, kad ypač pandemijos metu išryškėjo moterų ir vaikų problemos ir faktas, jog šios nėra sprendžiamos.
Singapūre per 2019 metus taip pat buvo pastebėta, kad žmonių amžius, kuomet šie nusprendžia susilaukti savo pirmojo vaiko taip pat senėja. Pirmo karto motinų amžiaus mediana 2019 metais buvo 30,8 metai. Tokia gimstamumo statistika taip pat gali būti susijusi su Singapūro statistikos departamento pateikta statistika, jog 2019 metais taip pat pamažėjo santuokų bei padidėjo skyrybų.
Šaltiniai
- BBC, Singapūras siūlo „pandeminę kūdikio premiją“, kad padidintų gimstamumą, 2020.
- Channelnewsasia, Singapūre gimusių kūdikių skaičius po 8 metų kiek padidėja, 2020.
- Channelnewsasia, Pernai Singapūre mažiau santuokų, daugiau skyrybų, 2020.
Skaitykite toliau
- Tolimieji, Apskaičiuota agresija: Šiaurės Korėjos ir JAV santykiai, 2020.