#spalioŠiurpėsCiklai

#spalioŠiurpės: 300 milijonų jenų apiplėšimas

300 milijonų jenų apiplėšimas

1968 metų gruodžio 10 diena, Tokijas, Japonija. Jaunuolis, persirengęs policijos pareigūnu, sugebėjo pavogti beveik 300 milijonų jenų. Apiplėšimo metu nebuvo paleistas nei vienas šūvis, nusikaltėlio tapatybė net 50 metų po įvykio yra nežinoma. Kai kurių tai laikoma tragedija, kiti sako, kad tai buvo tobulas apiplėšimas. Tačiau visi sutinka, kad tai – didžiausias vieno žmogaus įvykdytas apiplėšimas Japonijos istorijoje.

Priešistorė

Kelios dienos iki apiplėšimo datos „Japonijos Patikos Banko“ (jap. 日本信託銀行, Nihon Shintaku Ginkō) vadybininkas gavo pirmąjį iš eilės grasinančių laiškų. Laiškuose buvo reikalaujama sumokėti 300 milijonų jenų išpirką, kitaip bus susprogdintas banko vadybininko namas. Šie laiškai išgąsdino banko vadybininką ir jo šeimą. Tyrimui nustatyti laiškus siunčiančio žmogaus tapatybę buvo sutelktos nemenkos Japonijos policijos pajėgos.

Paskatintas policijos ir tyrėjų, banko vadybininkas ignoravo ir nepasidavė grasinantiems laiškams. Nepaisant to, jo namuose buvo įrengtas visos paros stebėjimas. Dėl situacijos rimtumo banko darbuotojai taip pat buvo įspėti elgtis apdairiau. Žiūrint į šias detales, nenuostabu, kad 1968 m. gruodžio 10 d. rytą 294 milijonus jenų gabenę „Japonijos Patikos Banko“ darbuotojai klusniai sekė juos sustabdžiusio policijos pareigūno nurodymus.

Pinigai gabenti tokio tipo Nissan Cedric custom automobiliu; šaltinis: wikimedia

Apiplėšimas

Gruodžio 10 d. rytą „Japonijos Patikos Banko“ Kokubundži skyriaus darbuotojai kompanijos automobilio bagažinėje gabeno lygiai 294,307,500 Japonijos jenų. Įskaitant infliaciją ši suma prilygsta 8,895,363 milijonų eurų 2020 metais. Pinigai buvo gabenami į „Toshiba“ kompanijos būstinę, mat tai turėjo būti šios kompanijos darbuotojų metinis-Kalėdinis bonusas. Reiktų paminėti, kad tokios sumos gabenimas paprastu automobiliu 1968 m. buvo laikomas įprasta praktika.

Automobiliui važiuojant pro Fučiū kalėjimą, jį sustabdė policijos motociklas. Likę įvykiai truko vos tris minutes. Vairuotojui sustabdžius banko automobilį ir pradėjus kalbėti su pareigūnu, jam buvo pranešta, kad banko vadybininko namas buvo susprogdintas – yra nukentėjusių. Policininkas neva turėjo pagrindo įtarti, kad užminuotas buvo ir banko automobilis, tad paprašęs visų esančių viduje išlipti, kad galėtų patikrinti transporto priemonę.

Pareigūnui palindus po automobiliu, buvo pastebėti dūmai ir ugnis. Išsigandę, visi įvykio dalyviai pabėgo pasislėpti nuo neišvengiamo sprogimo. Tik už kelių minučių buvo pastebėta, kad policijos pareigūnas dingo. Dingo ir beveik 300 milijonų jenų gabenęs automobilis.

1968 m. išleistas įtariamojo fotorobotas; Šaltinis

Aibė įkalčių, bet nei vieno įtariamojo

Vietoje, kurioje prieš tai stovėjo pavogtasis banko automobilis ir aplink buvo rasta apie 120 įkalčių. Tarp jų ir signalinis žibintas, naudotas kaip sprogstamojo įtaiso imitacija. Aibė įkalčių turėjo policijai ir tyrėjams leisti greitai surasti įtariamąjį ir jį sulaikyti. Tačiau beveik visi rasti įkalčiai buvo padėti nusikaltimo vietoje kaip masalas. Nepaisant to, tyrimas aktyviai vyko 7 metus, bet neradus įtariamųjų jis nutrūko. Nuo 1988 m. įtariamajam pagal Japonijos įstatymus įsigaliojo šio nusikaltimo senaties terminas, tad plėšikas gali viešai pasakoti savo istoriją. Deja, nei vienas žmogus dar neprisipažino.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus