AktualijosIndonezijaVietnamas

Staigūs potvyniai Pietryčių Azijoje

Nuotraukos autorius: Hitesh Choudhary

Šiais metais Pietryčių ir Rytų Azijoje itin daug valstybių buvo nuniokotos lietų, potvynių ir uraganų. Paskutinės nelaimės Pietryčių Azijoje, ypač Indonezijoje ir Vietname, buvo sukeltos stiprių liūčių, po kurių užfiksuoti potvyniai ir nuošliaužos. 

Potvyniai Indonezijoje ir Vietname

Potvyniai Pietryčių Azijoje paveikė ne vieną valstybę, tačiau bene labiausiai nukentėjo Indonezija ir Vietnamas.

Staigūs potvyniai Indonezijoje, Vakarų Javos provincijoje esančiame Garute, net dvylikoje kaimų apsėmė daugiau nei 900 namų. Dėl šio įvykio, sukelto stiprių lietų naktį iš sekmadienio į pirmadienį, buvo iškeldinta virš 1 000 vietinių gyventojų. Potvynio metu vanduo pakilo iki 80 cm. Pranešama, kad žuvusių nėra.

Potvynis įvyko dėl staiga pakilusio vandens lygio keturiose pagrindinėse Garuto upėse. Visgi Garuto regentas Rudy Gunawan teigia, jog potvyniai ir jų sukeltos nuošliaužos įvyko iš dalies dėl provincijoje vykstančių masinių miškų kirtimų ir pažadėjo imtis teisinių veiksmų prieš įmones, atsakingas už kirtimus, praneša „The Jakarta Post“.

Pasak Rudy Gunawan, vietinė valdžia įrengė viešąsias virtuves ir prieglaudas nuo potvynių nukentėjusiems gyventojams, o socialinės rūpybos agentūra atsiuntė 10 tonų ryžių. 

Kitokia situacija yra Vietname, kur nuo spalio 5 dienos nesiliaujančios stiprios liūtys taip pat sukėlė didelius potvynius. 

Paskutiniais duomenimis, Vietname dėl potvynių žuvo 28 asmenys, o 12 laikomi dingusiais. Beveik 22 tūkstančių namų ūkių gyventojai buvo evakuoti, o daugiau nei 130 tūkstančių namų – užlieti. Potvyniai paveikė ir ūkininkus – apsemti dideli dirbamų laukų plotai, žuvo nemažai galvijų.

Labiausiai paveiktos Vietnamo teritorijos yra centrinės provincijos ir Centrinės aukštumos, kuriose vietomis kritulių kiekis viršijo 1 800 mm.

Pasiruošimas ateičiai

Šių ir kitų gamtinių nelaimių akivaizdoje Indonezijos prezidentas Joko Widodo paragino valdžios institucijas numatyti gresiančias hidrometeorologines nelaimes ir La Niña fenomeno padarinius bei tinkamai pasirengti jiems. 

La Niña sukelia žemesnes nei įprasta temperatūras jūros paviršiuje pusiaujo Ramiojo vandenyno rytinėje ir centrinėje dalyse. Tai, tarp kitų padarinių, paveikia ir Ramiojo vandenyno regiono uraganų sezonus. Stipriausias La Niña poveikis Indonezijoje numatomas tarp šių metų gruodžio ir ateinančių metų sausio mėnesių. Prognozuojama, jog dėl jo mėnesinis kritulių kiekis gali padidėti nuo 20 iki 40 procentų. Iš karto po to turėtų prasidėti ir lietingasis sezonas. 

Xinhua“ praneša, kad Joko Widodo valstybės ministrų kabineto posėdžio metu griežtai nurodė, jog: „La Niña poveikis žemės ūkiui turi būti gerai apskaičiuotas. Tas pats turi būti padaryta ir su žuvininkystės bei transporto sektoriais“.

Šaltiniai

Skaitykite toliau

Aistė Marija Daubaraitė
Šiaurės Korėja, Mongolija, politika, diplomatija.
  Prenumeruoti
  Pranešti apie
  guest

  0 Komentarų (-ai)
  Atsiliepimai
  Peržiūrėti visus komentarus

  Daugiau:Aktualijos