AktualijosGyvenimasIndonezija

Sumatros ūkininkai nuėjo 1,800 km iki Džakartos protestuojant evikcijas

sumatros ūkininkai
"Walking Alone", one of six photos to receive Special Acknowledgement in the United Nations Forum on Forests photo contest. The photograph was taken early in the morning when farmers go to paddy fields, in Maos village, central Java, Indonesia.

Šių metų rugpjūčio 7 d. po 45 dienas trukusios kelionės pėsčiomis, virš 100 Šiaurės Sumatros ūkininkų atvyko į Indonezijos sostinę Džakartą prašyti prezidento Joko Widodo išspręsti besitęsiantį nesutarimą dėl žemių, iškeldinusį ūkininkus iš jų namų.

Kodėl Sumatros ūkininkai protestuoja?

Nesutarimas tarp Š. Sumatros ūkininkų ir valstybinės Indonezijos plantacijų organizacijos PT Perkebunan Nusantara II (trump. PTPN II) tęsiasi jau beveik metus. Nesutarimas apima beveik 1,000 Ha plotą, į kurį yra įtraukti du kaimai. Nors ūkininkų teigimu šį žemės plotą jie dirba beveik 80 metų, bet PTPN II turimos teisės dirbti ir vystyti šias žemes persipina su ūkininkų turimomis teisėmis. PTPN II teigimu jie stengiasi su ūkininkais surasti taikų žodinį sprendimą. Tačiau Šiaurės Sumatros ūkininkai tiesiogiai kreipiasi į Indonezijos prezidentą, norint išspręsti šį klausimą.

Tai ne pirmas tokio pobūdžio nesutarimas tarp Indonezijos ūkininkų ir valstybinių plantacijų organizacijų. 2015 m. Pietų Sumatros ūkininkai protestavo prieš naujai palmių plantacijoms vystomas žemes. Ūkininkai savo protestų pagrindu įvardino tik menamai jiems skiriamas žemių subsidijas bei ekologinę žalą, daromą žemei, plečiant palmių plantacijas. Durpėmis gausios Pietų Sumatros žemės dažnai kenčia nuo intensyvių gaisrų, o palmių plantacijos dar labiau išsausina žemes, didinant ir taip aukštą miško gaisro riziką.

Indonezija – šalis, kurioje nemaža dalis žmonių gyvena iš ūkininkystės. Dvidešimtojo amžiaus viduryje vykusios Indonezijos revoliucijos metu pradėta vykdyti žemės reforma kritiku ir šalies ūkininkų akimis didžiaja dalimi liko neįgyvendinta. Vadinamasis Esminis Agrarinis Įstatymas ūkininkams turėjo užtikrinti dirbamas žemes ir uždarbį. Tačiau „dvidešimt pirmojo amžiaus viduryje šie pažadai vis dar kelia klausimų ir yra laikomi neišpildytais.“ (Warren, 2013)

sumatros ūkininkai
Indonezijos ūkininkai. Fotografijos autorius: CEPhoto

Perspektyvos

Kol kas vieno sprendimo nesutarimams dėl žemės tarp Indonezijos ūkininkų ir vyriausybės nėra. Džakartoje įsikūrusio NPO „Konsorciumo Agrarinei Reformai“ (trump. KPA) duomenimis 2019 m. oficialiai vyko 279 nesutarimai dėl žemės, kurie įtraukė virš 100,000 šeimų.
Šiuo metu proteste Džakartoje dalyvaujantys ūkininkai tinklaraščio Eco-business duomeninims nekėtina trauktis iš užimtos pozicijos, negavę teigiamo atsakymo į jų prašymus. Džakartos vyriausybė teigia peržiūrėsianti protesto keliamus prašymus ir į juos sureaguosianti atitinkamai

Šaltiniai

Jakarta Post, Fermeriai ėjo iš Sumatros į Džakartą užbaigti nesutarimo dėl žemių, 2020

Mongabay, Kol smalkės dusina Sumatrą, fermeriai prašo Jokowi didesnių žemės teisių, 2015

Researchgate, Agrarinių konfliktų Indonezijoje būsena, 2013

Skaitykite toliau

Tolimieji, Laukinės Lelijos studentų judėjimas Taivane

Tolimieji, Kambodžos moterys prieš naują aprangos įstatymą

Tolimieji, Tailando jaunimo protestai

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos