GyvenimasJaponijaSportas

Sumo imtynininko mirtis vėl iššaukė kalbas apie reformas

Hibikiryu
Asociatyvi fotografija. Du sumo imtynininkai ruošiasi kovai. Fotografijos autorius: Gusjer. Licencijuota pagal CC BY 2.0 licenciją.

Praėjusį savaitgalį buvo pranešta apie sumo imtynininko mirtį Japonijoje. Ši mirtis susilaukė dėmesio žiniasklaidoje dėl poros priežasčių. Pirma – imtynininkas buvo jaunas, vos tik 28-erių metų amžiaus. Antra – tai vėl sukėlė diskusijas apie sumo imtynininkų sveikatos priežiūrą. Mitsuki Amano, plačiau žinomas savo ringo vardu – Hibikiryu, mirė praėjusią savaitę. Mirties priežastis – kvepavimo takų sutrikimas, kuris kilo dėl imtynių metu patirtos smegenų sukrėtimo traumos.

Hibikiryu mirtis

Spėjama, jog ši istorija galėjo taip liūdnai nesibaigti, jei tik būtų anksčiau imtasi reformų apimančių imtynininkų sveikatos priežiūrą mačo metu. Kovo 26 d. vykusiose imtynėse, Hibikiryu pralaimėjo kuomet jį oponentas išmetė iš ringo. Bekrisdamas Hibikiryu susitrenkė galvą ir liko gulėti ant žemės. Aplink ringą nebuvo asmenų kurie galėtų juo greitai pasirūpinti ir suteikti pirmąją pagalbą, tad imtynininkas liko gulėti ant žemės kiek daugiau nei 5 minutes, kol pagaliau atvyko greitoji pagalba.

Imtynininkas buvo išgabentas iš arenos su neštuvais ir paguldytas į ligoninę esančią Tokijuje. Kelionės į ligoninę metu, Hibikiryu atgavo sąmonę, tačiau skundėsi nejaučiąs dalies savo kūno. Laikui bėgant imtynininko savijauta kiek gerėjo, tačiau tą pačią dieną kuomet Mitsuki Amano pagaliau atgavo gebėjimą valdyti savo kūną, jis mirė.

Natūralu, jog ši imtynininko mirtis sukėlė diskusijas tarp sumo žiūrovų. “Twitter” socialinėje platformoje tikrai netruko komentarų smerkiančių šios situacijos aplinkybes. Vienas asmuo rašo: “Man buvo šlykštu matyti kovotoją paliktą gulėti ant žemės, ypač žinant tai, jog aplink nebuvo kam pagelbėti”. Kitas komentuotojas vylėsi, jog “tai pagaliau prives prie reformų – apie ringą privalo budėti greitosios medicinos pagalbos darbuotojai”.

Būtina paminėti, jog tai nėra pirmasis incidentas kuomet sumo kovotojai patiria galvos traumas mačo metu. Praėjusių metų sausį Shonannoumi vardu pasivadinęs sumo imtynininkas taip pat mačo metu patyrė smegenų sutrenkimą. Tiesa, imtynininkas sugebėjo savo jėgomis atsikelti nuo žemės. Problema tame, jog absoliučiai niekas nesusirūpino imtynininko sveikata, o taip pat ir leido toliau tęsti sumo mačą kai imtynininkas neaišku ar orientavosi aplinkoje.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas