Tailandas

Tailandas imasi teisinių veiksmų kovojant su Tailando monarchijos kritika internete

Khwaeng Samphanthawong, Tailandas
Khwaeng Samphanthawong, Tailandas

Tailando vyriausybė imasi teisinių veiksmų bandydama priversti JAV socialinės žiniasklaidos bendroves pašalinti turinį, susijusį su studentų protestuotojų prieštaringai vertinama Tailando monarchijos kritika.

Tailando monarchijos kritika socialinėse medijose

Skaitmeninės ekonomikos ministras Buddhipongse Punnakanta teigė, jog valdžios institucijos nustatė 114 įrašus, publikuotus „Facebook“, „Twitter“ ir „YouTube“ platformose, kurie, jų pareiškimu, pažeidžia Tailando įstatymus ir yra laikomi „netinkamais“. Kadangi pagal socialinių medijų taisykles šie įrašai nėra įžeidžiantys ir nepažeidžia taisyklių, pašalinti šių niekas neskuba.

Protestai į internetinę erdvę persikėlė po liepos 18 dieną bei rugpjūčio 9 dieną vykusių protestų prieš monarchiją ir dabartinę Tailando valdžią. Tailando monarchijos kritika ir kritika prieš dabartinę Tailando valdžią internete nėra naujas reiškinys, tačiau Tailando valdžia nusprendė surinkti visus įkalčius ir pateikti šiuos į teismo sprendimui. Skaitmeninės ekonomikos ministras taip pat teigė, jog svetainės atsisakiusios panaikinti įrašus bus baudžiamos pagal Tailando įstatymus.

Prieštaringi vertinimai

Tačiau tokiam judėjimui pritaria ne visi. Kai kurie studentų judėjimo nariai bei Thammasat universiteto bendruomenė atsiribojo nuo kritikos monarchijai. Tailande galioja griežti lese-majeste įstatymai, pagal kuriuos asmenys baudžiami už aukščiausių karališkosios šeimos narių kritiką. Bausmės gali siekti net kelis metus kalėjime, todėl nėra nuostabu, kodėl kai kurie protestų dalyviai nuo Tailando monarchijos kritikos siekia atsiriboti.

Pati „Facebook“ platforma, kurioje rasti valdžios teigimu nepadorūs įrašai, nekomentavo paskutinio prašymo pašalinti medžiagą, tačiau teigė, kad saviraiškos laisvę laiko „pagrindine žmogaus teise“ ir stengėsi ją ginti visame pasaulyje. Socialinis tinklas „Twitter“ atsisakė komentuoti susiklosčiusią situaciją.

Protestų tikslai

Studentų judėjimai Tailande taip pat nėra naujiena, kadangi susibūrimai, ypač sostinėje Bankoke, jau tampa kasdienybe. Tokie judėjimai jau ilgą laiką reikalauja parlamento išskirstymo, naujos konstitucijos bei disidentų žiaurumo pabaigos. Tačiau paskutinis judėjimas išskirtinis tuo, jog pirmą kartą judėjimo dalyviai reikalavo monarchijos reformų, tokių, kaip biudžeto monarchijai mažinimas.

Kritika internete ir protestuose siekiama, kad vyriausybė iki rugsėjo pabaigos perrašytų konstituciją, išsiformuotų kariuomenės paskirtas senatas ir būtų pakeisti rinkimų įstatymai, kad jie būtų demokratiškesni. Galiausiai tikimasi vyriausybės atsistatydinimo ir surengtų naujų rinkimų.

Šaltiniai

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Tailandas