GyvenimasTailandas

Tailando protestai ir toliau krečia šalį

Tailando protestai
Bankokas, Tailandas.

Tailando protestai, prasidėję dar 2020 metų vasario mėnesį vis dar nesitraukia iš šalies. Pagrindinis protestų tikslas – didelės demokratinės reformos, kurių reikalauja Tailando aukštųjų mokyklų ir universitetų studentai. Nuo praeityje vykusių Tailando protestų, šie, 2020 metų protestai, skiriasi būtent tuo, jog šiuose protestuose žmonės ėmė kritikuoti ne tik Tailando valdžią, tačiau ir šalies monarchiją.

Kritika Tailando įžymybėms

Tailando protestam vis dar nesitraukiant iš šalies, už demokratiją kovojantys protestuotojai siūlo boikotuoti Tailando žvaigždės, kurios neišreiškė savo palaikymo demokratiją palaikančiam judėjimui.

Kadangi Tailando protestų dalyviai yra itin aktyvūs ir socialinėse medijose, nėra keista, jog už demokratiją kovojantys protestuotojai tikisi palaikymo ir iš socialinių medijų žvaigždžių. Taip pat protestuotojai nusprendė sukurti kampanijas, skirtas uždrausti produktus, susijusius su kapitalizmu, ar produktus iš pardavėjų, kurie neparodė paramos demokratijai.

Tailandas „priklauso žmonėms

Prieš dabartinę valdžią pasisakantys protestų dalyviai taip pat savo nuomonę išreiškia ir Bankoko gatvėse. Rugsėjo 20 dieną vykusio protesto metu, protestuotojai prie Bankoko Didžiųjų Rūmų paliko garbės ženklą, ant kurio buvo išgraviruota: „Žmonės nusprendė, kad ši šalis priklauso žmonėms, o ne karaliui“.

Rugsėjo 19 dienos proteste susirinko daugiau nei 18 tūkst. protestuotojų, o dauguma jų protestavo ir Rugsėjo 20 dieną. Po garbės ženklo ceremonijos, protestuotojus, planavusius žygiuoti į Vyriausybės rūmus, blokavo šimtai neginkluotos policijos pareigūnų. Negalėdami pasiekti Vyriausybės Rūmų, protestuotojai žygiavo toliau ir įteikė Karaliaus Karališkosios Gvardijos Policijai laišką dėl monarchijos reformos.

Tailando protestai: žmonių pergalė?

Protesto lyderiai paskelbė pergalę sakydami, jog Karališkosios Gvardijos Policija sutiko perduoti jų reikalavimus policijos būstinei. Pati policija komentarų, dėl reikalavimų perdavimo situacijos, nepateikė. Tačiau čia protestai nesibaigia. Vienas iš protestų lyderių, Parit „Penguin“ Chiwarak teigė, jog:

„Didžiausia mūsų pergalė per šias dvi dienas yra parodyti, kad paprasti žmonės, kaip mes, gali nusiųsti laišką karališkiesiems žmonėms“.

Jis taip pat pridėjo, jog:

„Visa tai pasiekėme nesmurtiniais metodais ir savo judėjime laikysimės ne smurto principo“.

Atsakymas į protestus

Ministras Pirmininkas perspėjo protestuotojus, kad jie gali sukelti ekonomikos sunaikinimą, jei COVID-19 pasklis per susirinkimus. Kadangi protestų metu žmonių minios yra išties didelės, Ministro Pirmininko nuogąstavimai nėra visiškai nepagrįsti.

Taip pat Tailando vyriausybė ruošiasi užblokuoti daugiau nei 2200 svetainių, įskaitant „Facebook“ puslapius ir „Twitter“ paskyras, kuriose yra „neteisėto“ turinio. Pasak ministerijos, iki šiol užblokuotos 1276 internetinės nuorodos ir puslapiai, o dar 1024 puslapiai ir internetinių nuorodų turi būti uždrausta naudotis per ateinančias kelias savaites.

„Daugumoje uždarytų svetainių buvo netinkamo turinio, galinčio pakenkti šalies saugumui, įskaitant ir prieš monarchiją nukreiptą turinį“, – pareiškė Karalystės Teisėsaugos Agentūros Technologinių Nusikaltimų Malšinimo skyriaus pareigūnas.

Tokių priemonių prieš protestų dalyvius Tailando vyriausybė ėmėsi po to, kai protestai iš Bankoko gatvių persikėlė ir į virtualią erdvę.

Šaltiniai

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas