Tailandas

Tailando protestų lyderiai bus teisiami dėl sukilimo kurstymų ir įžeidinėjimų

Tailando protestų lyderiai
Protestas Bankoke. Fotografijos autorius: Supanut Arunoprayote. Licencijuota pagal CC BY 4.0 licenciją.

Šios savaitės pradžioje, kovo 15 d., Tailande prasideda masinis teismas, kurio metu bus sprendžiami protestuotojų likimai. 22 Tailando protestų lyderiai sės į teismo suolą už tai, jog 2020 m. kurstė sukilimą ir įžeidinėjo Tailando monarchiją. Visi asmenys yra kaltinami pagal Lèse-majesté pažeidimą esantį Tailando baudžiamajame kodekse, 112 skirsnyje.

Lèse-majesté yra prancūziškas terminas, kuris išvertus į lietuvių kalbą reiškia „daryti negerą didenybei“, t. y. įžeidinėti karalių, karalienę ar bet kurį kandidatą į karališkąjį titulą. Tailandas yra vienintelė konstitucinė monarchija pasaulyje, kuri po Antrojo Pasaulinio karo sugriežtino Lèse-majesté įstatymą.

Atsižvelgiant į Tailando baudžiamąjį kodeksą, visiems 22 demonstrantams gresia net iki 15-kos metų bausmė kalėjime.

„Jie gali uždaryti mane, tačiau negali uždaryti tiesos“, rėkė vienas iš protestų Tailande lyderių, Parit „Penguin“ Chiwarak, kuomet jį išvedė iš policijos automobilio. 22-iejų metų amžiaus vaikinas taip pat sakė, jog „Tiesa visada yra tiesa. Nesvarbu ar tai yra tiesa esant kalėjime, tiesa kuomet tave kankina, ar tiesa kuomet tu jau lauki mirties bausmės. Tiesa yra tiesa.“.

Tailando protestų lyderiai
Vienas iš protestų Tailande lyderių Parit „Penguin“ Chiwarak. Fotografijos autorius: Prachatai.

Svarbu paminėti, jog Parit Chiwarak ne kartą parodė „trijų pirštų simbolį“ kuris kilo iš „Bado žaidynių“. Šis rankų gestas yra neatsiejama protestų Tailande dalis. Įdomus faktas, jog tokį patį rankų gestą naudoja ir protestuotojai Mianmare.

Kaip bebūtų gaila, Tailando teismas atsisako komentuoti dabartinę situaciją, tačiau praeityje išsakyti komentarai atskleidžia, jog kaltinamieji nebus paleidžiami į laisvę už užstatus. Tai yra paaiškinama tuo, jog yra baiminamasi, kad tie patys asmenys sukels naujus sukilimus.

Tuo tarpu Parit „Penguin“ Chiwarak teigia, jog paskelbs bado streiką, kol jis ir jo draugai bus paleisti už užstatus.

Kiek truks bylos nagrinėjimas, ir kada paaiškės kokiomis bausmėmis bus apdovanoti Tailando protestų lyderiai, nėra aišku. Tailando teismas atidėjo bylos nagrinėjimą iki kovo 29 d., pranešė vienas iš gynėjų-advokatų.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Tailandas