AktualijosKinijaPolitikaTaivanas

Taivanas: „Stovėsime aukštai iškėlę galvas ir neišsigąsime“

Taivanas
Asociatyvi fotografija. Chengdu J-20 5-os kartos "Stealth" tipo naikintuvas. Autorius Alert5

Dėl teritorinių nesutarimų, pastaraisiais metais ypatingai išaugo įtampa tarp Kinijos bei Taivano valstybių, tačiau esant grėsmei, Taivanas yra pasiryžęs ginti savo teritorinį vientisumą bei demokratines vertybes. Kinijos karinės pratybos prie pat Taivano sienos, oro erdvės pažeidimai bei Kinijos pažadai, jog Taivano sala vėl bus dalimi Kinijos, kuri yra kontroliuojama Kinijos komunistų partijos neleidžia atsipalaiduoti tiek salos gyventojams, tiek Taivano valdžiai.

Taivano oro erdvės pažeidimai

Kinijos kariuomenės orlaiviai ir toliau pažeidinėja Taivano oro erdvę pratybų metu. Oficialioje užsienio reikalų ministerijos Twitter paskyroje inicialais „JW“ pasirašęs Taivano užsienio reikalų ministras Joseph Wu (kin. 吳釗燮), paskelbė įrašą apie pastaruosius įvykius Taivano valdomoje teritorijoje. Įraše minima, jog net keli Kinijos kariniai orlaiviai per paskutines porą dienų pažeidė Taivano oro erdvę. Taipogi, tai įvardija kaip grėsmę valstybei bei taiką regione, smerkia Kiniją ir įspėją tarptautinę visuomenę išlikti budriais.

Užsienio reikalų ministras Joseph Wu savo įrašą užbaigia teigdamas, jog Taivanas „stovės iškėlęs galvą ir neišsigąs“.

Prezidentės apsilankymas oro pajėgų bazėje

Taivanui priimant šiuos įvykius kaip Kinijos provokaciją, jau antrą kadenciją atstovaujanti šalį prezidentė Tsai Ing-wen (kin. 蔡英文) šį penktadienį aplankė oro pajėgų gynybinių raketų bazę Taivane. Būdama ten, ji stebėjo karines pratybas, kalbėjosi su kariškiais, dėkojo jiems už sunkų darbą ir ragino toliau tvirtai saugoti Taivano oro erdvę.

Tuo pačiu, Taivano prezidentė savo Twitter paskyroje skelbė, jog Taivano uniformuoti vyrai bei moterys yra pasiryžę saugoti Taivaną. Savo atsake Kinijos kariuomenės veiksmams, ji pabrėžia Taivano teritorinį suverenumą ir tvirtą stovį už demokratiškąsias laisves.

Kodėl tarp Kinijos ir Taivano vyrauja įtampa?

Šių nesitarimų pradžią galima skaičiuoti jau nuo Kinijos pilietinio karo, pasibaigusio 1949 m. Jau per 70 metų atskirai egzistuojančios valstybės – Kinijos Liaudies Respublika (Kinija) ir Kinijos Respublika (Taivanas) vis dar nesutaria dėl teritorijų. Prieš tai žemyninės Kinijos kontrolę bei valdžią turėjusi Kinijos nacionalistų partija (Gomindanas) buvo priversta atsitraukti į Taivano salą, taip užleisdama valdžią Kinijos komunistų partijai minėtoje teritorijoje. Gerokai didesnės Kinijos teritorijos kontrolę iki dabar turinti Kinijos komunistų partija, laikydamasi „vienos Kinijos“ politikos, teigia, jog Taivanas yra tiesiog Kinijos provincija. Savo ruožtu, Taivanas, šiuo metu valdomas Demokratinės pažangos partijos su prezidente Tsai Ing-wen priešakyje tam nepritaria. Nuo pat 20 a. vidurio nepasibaigęs konfliktas, besitęsiantis iki šių dienų, vis kelia nerimą salos gyventojams.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos