GyvenimasTaivanas

Taivane pastatytas pirmasis „Pingvinų šviesoforas“

pingvinų perėja
Pingvinų perėja esanti Taivane. Kadras paimtas iš YouTube vaizdo įrašo.

Praėjusią savaitę buvo pranešta apie įdomią ir smagią naujieną Taivane – buvo pastatytas pirmasis Pingvinų šviesoforas. Ties pėsčiųjų perėja, esančia šalia Taojuan (kin. 桃園 Táoyuán) greitųjų geležinkelių tinklo, buvo įrengtas būtent toks unikalus šviesoforas.

Kaip teigia Taojuan miesto mero atstovas Kao An-pang, miestas labai džiaugiasi gavęs galimybę sukurti bendrą projektą kartu su Xpark. Šis parkas yra vienas didžiausių jūros gyventojų parkų Azijoje, kuriame galima pamatyti itin daug skirtingų rūšių gyvūnų, ar žuvų. Parkas užima kiek daugiau nei 14 tūkst. kvadratinių metrų plotą, o jame apgyvendinta virš 400 skirtingų gyvūnų rūšių. Viena įdomiausių parko turimų funkcijų yra ta, jog atitinkamai pagal tai, kurio gyvūno namuose jūs esate, būtent tokią temperatūrą, drėgmę ar kvapus jusite. Toks sprendimas buvo pasirinktas siekiant sukurti jausmą, lyg jūs matote šį gyvūną jo natūralioje aplinkoje.

Žemiau esančiame vaizdo įraše galite pažvelgti kaip atrodo šis parkas iš vidaus.

Šviesofore yra rodomi Xpark esantys Karališkieji ir Magelaniniai pingvinai, kurie atitinkamai pagal rodomą šviesoforą spalvą, eina, bėga, ar ilsisi. Belikus mažai sekundžių iki šviesoforo šviesos pasikeitimo į raudoną, Karališkieji pinginai pradeda bėgti ir yra matomi prakaito lašai krentantys nuo jų galvų. Tuo tarpu Magelaniniai pingvinai, kaip ir realybėje, daug vikresni yra vandenyje, tad besibaigiant žaliam šviesoforo signalui – jie pradeda plaukti. Raudonas šviesoforo signalas pingvinams reiškia tą patį ką ir žmonėms – šiuo metu niekas nevyksta. Žmonės stovi ir laukia, o pingvinai tiesiog ilsisi ar miega.

Kaip teigia atstovai iš Xpark, tikimasi, jog tokia unikali šviesoforo instaliacija, vietiniams gyventojams suteiks daugiau žinių apie pingvinus ir jų elgseną. Be jokių abejonių toks pingvinų šviesoforas ir pritrauks vieną kitą naują lankytoją į Xpark, tad parko atstovai neslepia ambicijų pratęsti šį bendradarbiavimą kartu su miesto valdžia.

Kviečiame pažvelgti kaip atrodo šis pingvinų šviesoforas ir perėja!

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas