AktualijosTaivanas

Taivane pristatytas naujas pasų dizainas su viena itin svarbia detale

Asociatyvi fotografija. "美女|人像外拍|台灣Taiwan旗" by LBY|IMAGE is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

2020-ųjų rugsėjo 2-ąją dieną Taivane pristatytas naujas pasų dizainas išsiskiria viena maža, tačiau labai svarbia detale. Naujuose pasuose beveik pašalintas angliškas užrašas su oficialiu Taivano pavadinimu – „Kinijos Respublika“ (angl. Republic of China).

Kodėl Taivane buvo pristatytas naujas pasų dizainas?

Kaip teigia Taivano užsienio reikalų ministerijos atstovai, toks sprendimas buvo reikalingas norint sumažinti nesusipratimų skaičių keliaujant, ypač oro uostuose. Kaip teigia patys keliautojai, pasitaiko atvejų, kuomet atvykus į šalį, kuri priima Taivano gyventojus be vizos, jie lieka nepriimti. To priežastis kvaila, tačiau suprantama – atsakingi asmenys pamatę anglišką užrašą „Kinija“ (angl. China) iškart reikalauja vizos, kadangi Kinijos gyventojams viza būtų reikalinga norint patekti į šalį.

Žvengiant į Henley pasų rodyklę (angl. Henley Passport Index) galima pamatyti, jog Taivano gyventojai turi 33-čią vietą pasaulyje užimantį pasą, su kuriuo be vizos galima apsilankyti 146 šalyse. Į tas valstybes įeina visos Europos Sąjungos ir Šengeno zonos šalys, JAV, Australija, Didžioji Britanija. Tuo tarpu Kinijos pasas yra laikomas silpnesniu, ir tame pačiame indekse užima tik 120-tą vietą. Kaip bebūtų gaila, nė viena iš prieš tai įvardintų šalių, Kinijos gyventojų be vizos nepriimtų.

Naujasis Taivano paso dizainas kuris turėtų įsigalioti nuo 2021-ųjų metų sausio pirmos dienos.

Kaip teigia Taivano užsienio reikalų ministras Joseph Wu, dar nuo Koronaviruso pandemijos pradžios „mūsų žmonės nenustojo tikėti, jog mes galima suteikti daugiau matomumo Taivanui kaip šaliai. Taip išvengdami susipainiojimų, jog mūsų žmonės yra iš Kinijos“. Joseph Wu omenyje turėjo tai, jog prasidėjus Koronaviruso pandemijai, Taivano suvereniteto klausimas vėl iškilo į viešumą – šalis puikiai tvarkėsi su pandemija, tačiau nėra Pasaulinės Sveikatos organizacijos (angl. World Health Organization) narė, kadangi Kinija dar 2016-ais metais uždraudė Taivanui prisijungti prie šios organizacijos.

Tokiu Taivano užsienio reikalų ministerijos sprendimu patenkinti nebuvo visi: pirmeiji nepasitenkinimą išreiškė Taivaną valdančiosios Demokratinės pažangos partijos (kin. 民主進步黨 Mínzhǔ Jìnbù Dǎng) (angl. Democratic Progressive Party of Taiwan) opozicijos atstovai iš Gomindano (kin. 中國國民黨 Zhōngguó Guómíndǎng) (angl. Kuomintang) partijos. Pasak vieno iš jų atstovo: „Jei Užsienio reikalų ministerija jaudinasi, jog šis vardas gali būti painiojamas su kitu, tai ji turėtų būti visais įmanomais būdais stengtis paaiškinti skirtumą kitiems tarp šių dviejų valstybių, ir didinti tarptautinį supratimą kas yra Kinijos Respublika“.

Faktas, jog Kinija taip pat neliko nepastebėjusi šio dizainų keitimo, tačiau oficialaus pranešimo iš Kinijos atstovų dar nėra. Labai realu, jog Kinija šį sprendimą keisti dizainus gali suprasti ne tik kaip sprendimą išvengti nesusipratimų keliaujant, o ir bandymą vis labiau atsiriboti nuo pačios Kinijos.

Naujas Taivano paso dizainas

Viršuje straipsnio galite pamatyti naująjį Taivano paso dizainą kuris bus pradėtas išduoti nuo 2021-ųjų sausio pirmos dienos. Pagrindinis skirtumas tarp senojo ir naujojo dizaino yra tas, jog užrašas „Kinijos Respublika“ yra daug mažiau pastebimas. Naujajame dizaine šis užrašas yra perkeltas aplink Taivano herbą – saulę. Kitas skirtumas – užrašas „Taivanas“ (angl. Taiwan) yra parašytas didesnėmis raidėmis nei prieš tai.

Taivane naujas pasų dizainas
Taivano paso dizainas kuris galioja nuo 2003-ųjų metų ir turėtų keistis 2021-aisais metais.

Būtina paminėti, jog buvo svarstoma ir apie kitokius naujuosius pasų dizainus. Viena iš smulkesnių politinių Taivano partijų pradėjo balsavimą, kur žmonės galėjo kelti savo pačių sukurtus dizainus, o kiti galėjo balsuoti už juos. Tarp pasiūlytų variantų pasitaikė ir ganėtinai kūrybingų dizainų kuriuose buvo pavaizduoti indai su ryžais, svarbiais Taivano pastatais, ar net balandžiu ant kurio galvos padėtas puodelis su burbuline arbata. Kviečiame pasižvalgyti po kitus siūlytus dizainus!

Nepaisant vykusio konkurso, Taivano užsienio reikalų ministerija nusprendė likti prie paprasto dizaino kuris labai primena seną. Tiesa, su mažais, tačiau svarbiais pakeitimais.

Skaityti toliau

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos