Taivanas

Taivano prezidentė Tsai Ing-wen pasižada plėsti Taivano ir JAV ryšius

Taivano prezidentė Tsai Ing-wen

Birželio 6 dieną, Songšano oro uoste, Taivano prezidentė Tsai Ing-wen priėmė JAV senatorių delegaciją. Tsai susitikimo metu pasižadėjo išplėsti Taivano ir JAV valstybinius ryšius ir šalies indėlį tarptautinėje bendruomenėje. JAV pareigūnų Tammy Duckworth, Dan Sullivan ir Chris Coons vizitas atspindi kongreso paramą Taivanui ir dvišaliams santykiams bei šių plėtrai.

Senatorių sutikimas

Pati prezidentė teigė, jog visi trys šalį aplankę pareigūnai yra ilgalaikiai Taivano draugai, labai suinteresuoti tvirtos abiejų pusių draugystės stiprinimu. Senatorius, atvykusius į šalį JAV oro pajėgų lėktuvu C-17 „Globemaster III“, pasveikino užsienio reikalų ministras Jaushieh Joseph Wu ir Taivano Amerikos instituto direktorius Brent Christensen.

Oficialioje Taivano užsienio reikalų ministerijos Twitter paskyroje, ministras Wu teigė, jog:

“Man garbė priimti senatorius Duckworth, Sullivan ir Coons. Jie atkeliavo paskelbti puikios #vakcinos paramos, kuri sustiprino mūsų #COVID19 atsakymą ir parodė nepalaužiamą paramą #Taivanui susidūrus su #Kinijos grėsmėmis. Mes su kitomis demokratinėmis šalimis kovojame su autoritarizmu. JW.”

Taivano ir JAV bendradarbiavimas

Net ir koronaviruso metu, Tsai teigė, kad JAV ir Taivanas kuria daugybę bendradarbiavimo mechanizmų tokiose pagrindinėse srityse kaip 5G, mokslas ir technologijos, telekomunikacijų saugumas ir prekyba, taip pat saugo laisvą, atvirą, taikų ir klestintį Indijos ir Ramiojo vandenyno regioną.

Tsai taip pat teigė, kad ji visiškai pasitiki galimybe įveikti dabartinius iššūkius, su kuriais susitvarkyti reikia nuosekliai ir sistemingai, bei pridūrė, kad vyriausybė toliau dirbs stiprindama Taivano ir JAV santykius. Prezidentė taip pat išreiškė būtinybę sustiprinti pasaulinį atsaką į pandemiją ir padėti pamatus atsigavimui po pandemijos. Tsai Ing-wen taip pat paminėjo, jog deka JAV ir Japonijos, Taivana įsigijo daugiau COVID-19 vakcinų, kas padės šaliai kovoti su koronaviruso atvejų skaičiaus padidėjimu.

Užsienio reikalų ministras Jaushieh Joseph Wu birželio 9 dieną taip pat teigė, jog Taivanas yra įsipareigojęs ir pasiryžęs glaudžiai bendradarbiauti su tokias pat vertybes turinčiais partneriais, kovojant su dezinformacija bei saugant bendras vertybes, tokias, kaip laisvė bei demokratija.

Wu taip pat pakomentavo ne tik Taivano ir JAV santykių ateitį, tačiau ir teigiamą Taivano ir ES santykių raidą, vykusią per kelerius pastaruosius metus, pažymėdamas, kad vyriausybė stengiasi stiprinti ryšius su Vidurio ir Rytų Europa, taip pat Baltijos valstybės.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Taivanas