AktualijosJaponijaSportas

Tamsioji Olimpinių žaidynių pusė – Japonijoje sparčiai auga COVID-19 infekcijų skaičius

COVID-19 infekcijų skaičius
Olimpinė ir Japonijos vėliavos. Fotografijos autorius: Aris Messinis.

Šių metų Tokijo Olimpinės žaidynės jau daugiau nei įpusėjo ir pagrinde beliko finalinės, lemtingos kovos. Olimpinių žaidynių uždarymas yra suplanuotas rugpjūčio 8-tą dieną ir per šias dvi savaites daugybė atletų savo atstovaujamoms valstybėms laimėjo prizinius medalius. Pačioms valstybėms ir jų gyventojams besidžiaugiant, rodos, buvo visai pamiršta priežastis, kodėl 2020-ųjų Tokijo Olimpinės žaidynės buvo nukeltos į 2021-uosius metus. Tai yra COVID-19 plitimo grėsmė. Kaip bebūtų gaila, žiniasklaidoje medalių dalijimasis visiškai užstoja tai, koks Japonijoje yra COVID-19 infekcijų skaičius.

Siekdama spręsti susiklosčiusią situaciją, Japonija paskelbė, jog nuo šiol visas dėmesys bus skiriamas hospitalizavimui ligoniams, kurie sunkiai serga COVID-19, tuo tarpu kiti privalės likti ir izoliuotis namuose. Lengvai pagalba nuo COVID-19 visiems nebus prieinama, kadangi Japonija galimai yra netoli nuo sveikatos sistemos pakrikimo – kas dieną pranešama apie daugiau nei 10 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, o didžiausia dalis yra iš Tokijaus, kur ir vyksta Olimpinės žaidynės. Šeštadienį buvo pranešta apie 4058 naujus COVID-19 atvejus vien iš Tokijaus.

Kaip teigia vyriausioji valdybos kabineto sekretorė Katsunobu Kato, galima pasidžiaugti, jog vis mažiau senyvo amžiaus žmonių užsikrečia Koronavirusu, o taip pat didelė dalis šių žmonių yra ir paskiepyti. Nepaisant to, COVID-19 siautėja tarp jaunesnių ir 40-50 metų amžiaus asmenų. Problema tame, jog ligoninės yra užimtos asmenimis kurie yra gavę šilumos smūgius ir negali būti išrašyti namo, tad COVID-19 pacientai turi apsisukti ir grįžti sveikti namo. Arba situacija taip pat gali būti ir atvirkštinė, jog ligoninė yra pilna COVID-19 pacientų, o kiti asmenys turi apsisukti ir grįžti namo.

Kaip teigia Japonijos Konstitucinės Demokratijos partijos (angl. Constitutional Democratic Party of Japan; jap. 立憲民主党, Rikken-minshutō) lyderis Yukio Edano, „Jie vadina tai gydymu namuose, bet iš tikrųjų tai yra apleidimas namuose“.

Primename, jog šiai dienai bendras Japonijos COVID-19 infekcijų skaičius yra 946 tūkst., iš kurių 15197 nusinešė gyvybes. Šiuo metu šalis kovoja su greitai užkrečiamu delta ligos variantu, o kovoje su šiuo tikrai nepadeda tai, jog šiuo metu vyksta Olimpinės žaidynės ir šalies gyventojai tiesiog yra pavargę nuo suvaržymų. Vakcinacijos procentas Japonijoje taip pat nėra labai aukštas – nesiekia nė 30 procentų. Visi šie faktoriai lemia tai, jog šiai dienai netoli 70 procentų ligoninių lovų yra užimtos COVID-19 pacientams.

Japonijos ministras pirmininkas Yoshihide Suga ir Olimpinių žaidynių organizatoriai teigia, jog nors šalyje ir auga sergamumas, dėl to tikrai nereikia kaltinti pačių Olimpinių žaidynių. Pasak jų, daugiau nei 80 procentų Olimpinio kaimelio gyventojų yra vakcinuoti, vyksta kasdieniai COVID-19 testavimai, o pačių gyventojų judėjimas yra labai sugriežtintas. Antradienio ryte taip pat buvo pranešta ir apie 18 naujų COVID-19 atvejų susijusių su Olimpinėmis žaidynėmis. Šiuo metu tokių atvejų yra 294.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos