Testai

Testas: Ar galite atspėti šių kiniškų žodžių reikšmę?

Kiniški žodžiai

Vienas ryškiausių kinų kalbos bruožų yra stiprus polinkis derinti skirtingų simbolių reikšmę taip, kad sudėjus kelis žodžius, būtų gaunamas kitą prasmę turintis žodis. Būtent dėl to kinų kalba garsėja savo sudurtiniais žodžiais. Geras to pavyzdys yra kiniškas žodis 土豆 (tǔ dòu), kuris reiškia „bulvė“, tačiau skirtingi simboliai žodyje reiškia visiškai kitką: 土 (tǔ) reiškia „žemė“, o 豆 (dòu) reiškia „pupelė“.

Šiame trumpame teste galėsite pasitikrinti savo kinų kalbos žinias ir pažiūrėti, ar žinote šių kiniškų sudurtinių žodžių reikšmes. Visi teste esantys žodžiai susidaro iš dviejų simbolių, kurių reikšmės yra nurodytos. Testo laikas nėra ribojimas, o teisingas atsakymas yra tik vienas. Sėkmės!

bendri klausimai apie aziją

Ar galite atspėti šių kiniškų žodžių reikšmę?

Ar galite atspėti pateiktų kiniškų žodžių reikšmę? Laikas nėra ribojamas. Vienas teisingas atsakymas. Sėkmės!

1 / 10

Jeigu kiniškas simbolis 开 (kāi) reiškia "atidaryti", o simbolis 心 (xīn) reiškia "širdį", ką reiškia kiniškas žodis 开心 (kāi xīn)?

2 / 10

Jeigu kiniškas simbolis 钱 (qián) reiškia "pinigai", o simbolis 包 (bāo) reiškia "ryšulys", ką reiškia kiniškas žodis 钱包 (qián bāo)?

3 / 10

Jeigu kiniškas simbolis 音 (yīn) reiškia "garsas", o simbolis 乐 (yuè) reiškia "smagus/ laimingas", ką reiškia kiniškas žodis 音乐 (yīn yuè)?

4 / 10

Jeigu kiniškas simbolis 火 (huǒ) reiškia "ugnis", o simbolis 鸡 (jī) reiškia "viščiukas", ką reiškia kiniškas žodis 火鸡 (huǒ jī)?

5 / 10

Jeigu kiniškas simbolis 火 (huǒ) reiškia "ugnis", o simbolis 车 (chē) reiškia "transporto priemonė", ką reiškia kiniškas žodis 火车  (huǒ chē)?

6 / 10

Jeigu kiniškas simbolis 广 (guǎng) reiškia "platus", o simbolis 告 (gào) reiškia "pranešti", ką reiškia kiniškas žodis 广告 (guǎng gào)?

7 / 10

Jeigu kiniškas simbolis 袋 (dài) reiškia "krepšys", o simbolis 鼠 (shǔ) reiškia "pelė", ką reiškia kiniškas žodis 袋鼠 (dài shǔ)?

8 / 10

Jeigu kiniškas simbolis 相 (xianḡ) reiškia "abipusiai", o simbolis 信 (xìn) reiškia "pasitikėjimas", ką reiškia kiniškas žodis 相信 (xianḡ xìn)?

9 / 10

Jeigu kiniškas simbolis 河 (hé) reiškia "upė", o simbolis 马 (mǎ) reiškia "arklys", ką reiškia kiniškas žodis 河马 (hé mǎ)?

10 / 10

Jeigu kiniškas simbolis 高 (gāo) reiškia "aukštas", o simbolis 兴 (xìng) reiškia "nuotaika", ką reiškia kiniškas žodis 高兴 (gāo xìng)?

Your score is

The average score is 50%

0%

Daugiau testų

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Testai