Mokslas ir ITTestai

Testas: ar gerai pažįstate šias Azijos gyvūnų rūšis?

Red Panda on Brown Wood, Flickr. Pagal Public domain licenciją

Azijos žemynas yra itin turtingas savo biologine įvairove. Čia gausu itin įdomių ir įstabių gyvūnų rūšių, kurių nemaža dalis, deja, yra saugomi arba nykstantys. Šiame teste galėsite patikrinti savo žinias apie kai kurias endemines Azijos gyvūnų rūšis. Galbūt ir sužinoti kažką naujo ir įdomaus!

Klausimų 10, laikas neribojamas. Sėkmės!

168
Created on

Kiek žinote apie šiuos Azijos gyvūnus?

1 / 10

Mažosios pandos (ang. Red panda) - labai mielas mažųjų pandų šeimos žinduolis, paplitęs Himalajuose nuo Nepalo iki Mianmaro bei pietvakarių Kinijoje. Angliškai jos dar yra vadinamos cat-bear arba bear-cat dėl savo išvaizdos, dydžio panašumo į namines kates. Kuom dar mažosios pandos yra panašios į kates?

2 / 10

Dūminis leopardas (ang. clouded leopard) - didžiųjų kačių šeimos gyvūnas, paplitęs regione nuo Indonezijos tropinių miškų iki Tibeto Himalajų teritorijos. Šios katės yra itin reta rūšis, tad apie jų gyvensena daug nėra žinoma. Kodėl jos yra vadinamos dūminiais arba debesiniais leopardais?

3 / 10

Ilgakulnis (ang. Tarsier) - tai Pietryčių Azijoje paplitęs primatas, pasižymintis mažu dydžiu ir proporcingai labai didelėmis akimis. Kokiu dar savo bruožu tarsier yra išskirtiniai?

4 / 10

Azijiniai skujuočiai (ang. Chinese pangolin) - savo šarvuota išvaizda tikrai įstabūs gyvūnai, gebantys nagų ir uodegos pagalba laipioti medžiais. Skujuočiai dėl savo šarvų išvaizdos, jų neva gydomųjų savybių ir mėsos yra vieni labiausiai nuo brakonieriavimo ir nelegalaus gabenimo bei pardavimo nukentėjusių gyvūnų rūšių. Azijinis skujuotis yra paplitęs tik kai kuriose Azijos valstybių teritorijose. Kurioje iš žemiau pateiktų valstybių jis nėra natūraliai paplitęs?

5 / 10

Saola - vienas rečiausių iš pasaulio didžiųjų žinduolių, gyvenančių Anamo kalnų regione Vietnamo ir Laoso teritorijose. Ši gyvūnų rūšis buvo atrasta palyginti neseniai. Kelintais metais buvo pirma karta užfiksuotas saola rūšies atstovas?

6 / 10

Tanuki - Japonijoje ir Japonijos mitologijoje paplitę, į meškėnus panašūs gyvūnai. Nepaisant savo išvaizdos, tanuki nepriklauso meškėninių žinduolių šeimai. Kokiai gyvūnų šeimai priklauso šie gyvūnai?

7 / 10

Malajinis lokys (ang. Sun bear) - Pietryčių Azijoje paplitęs žinduolis, išsiskiriantis savo saulę primenančiu šviesiu kailio plėmu ant krutinės. Taip pat šie lokiai turi itin ilgą liežuvį. Kaip jie jį panaudoja?

8 / 10

Didnosės beždžionės (ang. Proboscis monkey) - kaip sufleruoja pavadinimas išsiskiria savo didele nosimi. Ši primatų rūšis endeminė Borneo salai ir jos netolimoms apylinkėms. Kuo dar yra išskirtinės didnosės beždžionės?

9 / 10

Komodo varanas (ang. Komodo dragon) - didžiausia šiuo metu Žemėje gyvenanti driežų rūšis, endeminė Indonezijos Sundos salyne, ypač Komodo saloje. Manoma, kad jų dydis yra salų gigantizmo padarinys, mat jų gyvenamose teritorijose nėra komodo varanams pavojingų plėšrūnų. Šių driežų įkandimas yra labai pavojingas ir toksiškas, tačiau vienos rūšies šis įkandimas iš pažiūros nepaveikia. Kokia tai rūšis?

10 / 10

Baltaliemenis tapyras (ang. Malayan tapir) -  Pietryčių Azijoje, daugiausia Malakos pusiasalyje ir Sumatros saloje gyvenanti tapyrų rūšis. Jie pasižymi dvispalviu kailiu ir straublio formos nosimi. Deja, dėl urbanizacijos ir miškų kritimo šie gyvūnai sparčiai nyksta. Kas yra artimiausi šių gyvūnų "giminaičiai"?

 

Your score is

The average score is 46%

0%

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus