Testai

Testas: kiek žinote apie šias mitines Azijos būtybes?

Dragon Festival During Nighttime
Asociatyvi fotografija, "Dragon Festival During Nighttime", autorius: Eva Elijas, pagal Public Domain licenciją

Šiandien galite pasitikrinti savo žinias apie Rytų ir Pietryčių Azijos mitines būtybes, jų išvaizdą ir charakteristikas. Galbūt jau žinote viską, ką tik galima žinoti apie mitines Azijos būtybes, o galbūt sužinosite naujų, fantaziją maitinančių detalių. Klausimų 10, laikas neribojamas, linkime sėkmės!

Kiek žinote apie šias mitines Azijos būtybes?

1 / 10

Singha yra Tailande figūruojanti mitinė būtybė, stipriai primenanti liūtą. Šalies gyventojai Singha mato kaip stiprybės, jėgos ir lydėrystės ženklą, o taip pat yra manoma, kad Singha yra Budos saugotojas. Kur dar galima Tailande pamatyti Singha?

2 / 10

Kinų mitologijoje Bixi yra drakonas su vėžlio kiautu, vienas iš 9 drakonų karaliaus sūnų. Šios mitologinės būtybės atveizdas yra dažnai naudojamas kaip architektūrinis dekoratyvinis elementas kolonų pamatui. Ką ši būtybė gali išlaikyti ant savo nugaros?

3 / 10

Drakonai yra plačiai paplitusios mitinės būtybės Azijos foklore. Kartais vienos kultūros drakonus yra sudėtinga atskirti nuo kitų kultūrų drakonų. Kuo Azijos regione savo išvaizda išsiskiria japoniškas drakonas?

4 / 10

Indonezijos Balio salos mitinė būtybė Leyak (tar. le-ak) yra ganėtinai bauginanti, minta žmonių kūnais, negimusiais kūdikiais. Sakoma, kad šios būtybės yra kažkada juodąją magiją praktikavę žmonės. Dieną Leyak gali atrodyti kaip paprastas žmogus, tačiau naktį jos transformuojasi į siaubą keliančias ir skraidančias pabaisas. Kaip atrodo Leyak pabaisų tikroji forma?

5 / 10

Sakoma, kad įi šiek tiek varlę primenanti būtybė gyvena Japonijos upėse ir tvenkiniuose. Šios būtybės yra labai protingos ir į mirtį vilioja jomis pasikliaunančius žmones. Koks yra pagrindinis šių būtybių pavadinimas?

6 / 10

Malaizijos kultūroje Sang Kalembai arba "akmenų trolis" yra nupasakojama kaip itin aukšta moteris, atgrasiu veidu ir storais antakiais. Sakoma, kad pasisveikinusi su žmogumi arba gyvūnu, ji jį paverčia į ką?

7 / 10

Korėjos mitologijoje Dokkaebi nėra laikomos nei absoliučiai teigiamomis, nei neigiamomis. Dažnai tradicinį Korėjos rūbą hanbok dėvinčios būtybės kartais apgauna žmones, tačiau kartais jiems ir padeda. Su kokia Vakarų mitine būtybe yra lyginami Dokkaebi?

8 / 10

Na Tao Ji yra vaiduokliu laikoma Taivano mitinė būtybė, dažniausiai pasirodanti per "vaiduoklių mėnesio" laikotarpiu, vykstančiu kiekiveinų metų 7-ąjį mėnulio mėnesį. Kokiuose medžiuose galima sutikti šį vaiduoklį?

9 / 10

Kinnara kaip mitinė budizmo būtybė egzistuoja įvairiose valstybėse. Šis žmogaus, paukščio ir arklio hibridas yra labai mėgstama figūra ir kambodžos kultūroje. Čia šios būtybės yra žinomos kaip puikios šokėjos ir atstovauja:

10 / 10

Phaya Naga yra mitinė būtybė Laoso kultūroje, įvardijama kaip vandens gyvatė. Sakoma, kad šios būtybės turi magiškų galių, kelia nepaaiškinamas bangas Mekongo upėje, apgadina automobilius ir namų sienas. Koks nepaaiškinamas fenomenas dar yra priskiriamas Phaya Naga būtybėms?

Your score is

The average score is 51%

0%

Skaitykite toliau

Tolimieji, Ar žinote šias Azijos valstybių nacionalines gėles, 2021

Tolimieji, Ar žinote šias Azijos šalių sostines, 2021

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Testai