AktualijosKinijaMokslas ir IT

TikTok: grėsmė JAV nacionaliniam saugumui

TikTok telefone
Fotografija - Kon Karampelas, Unsplash

Dėl paaštrėjusių santykių su Kinija ir jos vykdomos užsienio bei vidaus politikos, visai netrukus „TikTok“ gali būti uždrausta Jungtinėse Amerikos Valstijose. Gerokai išaugus JAV pareigūnų bei Prezidento Donaldo J. Trumpo susirūpinimu nacionalinio saugumo klausimais, ši socialinių medijų platforma yra įvardijama kaip viena iš grėsmių JAV bei piliečių saugumui.

Kas yra „TikTok?

„TikTok“ yra šiuo metu viena populiariausių socialinių medijų platformų visame pasaulyje, skirta dalintis trumpais vaizdo įrašais su kitais šios platformos vartotojais. Manoma, jog nors didžioji dalis šios socialinės medijos vartotojų yra jaunimas, tačiau vartotojų gretose yra ir vyresnio amžiaus žmonių, ir net gi aktyvių pasaulinio lygio garsenybių.

Kinų kompanija „ByteDance“, pirmąją, tuo metu Kinijos rinkai skirtą šios soc. platformos  versiją „Douyin“ (kin. 抖音 Dǒuyīn) pristatė 2016 metais. Tačiau užsienio rinkai skirta socialinės medijos versija tapo prieinama visame pasaulyje tik 2018 metais. Tai įvyko po to, kai, „ByteDance“ įsigijo panašaus formato socialinių medijų platformą „Musical.ly“ už 1 milijardą JAV dolerių ir ją sujungė su „TikTok“.

Kodėl „TikTok“ gali būti užblokuotas JAV?

Reali grėsmė slypi ne pačioje socialinės medijos platformoje, tačiau kaip ir kur yra saugomi vartotojų privatūs duomenys. Problema kyla tame, jog pagal įstatymus, Kinijos valdžios organams pareikalavus, Kinijoje registruotos įmonės turi jiems perduoti bet kokią informaciją. Kadangi įmonė, kuriai priklauso „TikTok“ yra kiniško kapitalo, kyla rizika, jog vartotojų duomenys atsiduria Kinijos Liaudies Respublikos teritorijoje esančiuose serveriuose. Tačiau šios socialinės platformos atstovai neigia saugodama JAV vartotojų duomenis Kinijos teritorijoje, o jų tinklaraščio 2019 metų įraše, nurodo, jog duomenys kaupiami JAV, su atsargine kopija saugoma Singapūro serveriuose.

JAV nėra vienintelė nusiteikusi prieš „TikTok“. Indija savo ruožtu jau yra užblokavusi šią ir kelias dešimtis kitų kiniškų programėlių, o Australija taip pat svarsto panašius scenarijus.

Galimybė tęsti veiklą JAV

Visai nesenai internete keli naujienų portalai pranešė apie tai, jog informacinių technologijų gigantas „Microsoft“ žvalgosi į galimybes perimti TikTok veiklą JAV teritorijoje. Šios naujienos pasitvirtino po išplatinto „Microsoft“ įrašo jų oficialiame tinklaraštyje. „Microsoft“ savo tinklaraštyje skelbia, jog jie pasiruošę pokalbiams su „ByteDance“ dėl minėtos soc. platformos valdymo. Yra žadama prieiti išvadą iki Rugsėjo 15 d. Ši data pasirinkta, nes nepasikeitus situacijai iki minėtos dienos, JAV Prezidentas žada uždrausti šios soc. medijos veiklą JAV. „Microsoft“ siekia susitarti ne tik dėl „TikTok“ veiklos JAV, tačiau ir Kanadoje, Australijoje bei Naujojoje Zelandijoje valdymo. Perėmus šios soc. medijos operacijas, būtų užtikrintas saugus duomenų perkėlimas į JAV esančius serverius, o vartotojai galėtų toliau laisvai naudotis šia programėle.

Skaitykite daugiau:

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos